خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

حجت الاسلام مجید بنی عامریان مدیر حوزه علمیه شهرستان سنقر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمانشاه، با تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام ربیع الاول ابراز داشت: رضایت بنده از خداوند متعال به معنای ناگوار ندانستن آنچه قضای الهی بر آن جاری می شود است.

مدیر حوزه علمیه شهرستان سنقر تصریح کرد: رضای خداوند از بندگان در گرو اطاعت و بندگی آنها است، تلاش بندگان برای جلب رضای الهی، خشنودی خدا را به دنبال دارد.

استاد حوزه علمیه با اشاره به آیات مرتبط با امیرمؤمنان (ع) خاطرنشان کرد: برخی آیات درباره امامت، برخی در خصوص عصمت و طهارت و برخی در خصوص فضیلت ممتاز آن حضرت است.

وی در ادامه بیان داشت: عظمت و فضیلت این آیات به حدی است که برای دشمنان اهل بیت قابل تحمل نبود تا جایی که درصدد جنایاتی بزرگ برآمدند.

مدیر حوزه علمیه شهرستان سنقر اظهار داشت: ابن ابی الحدید از علمای قرن هفتم اهل سنت است در شرح نهج البلاغه آورده است که تمام مفسران بر اینکه علی بن ابی طالب در لیله المبیت در بستر پیامبر (ص) خوابید متفق القول هستند و این موضوع در حدی از تواتر است که جز کافر یا دیوانه آن را انکار نمی کند.

حجت الاسلام بنی عامریان تأکید کرد: همین که علی بن ابی طالب (ع) در آن شب خطرناک در بستر پیامبر (ص) خوابید خداوند به دو فرشته خود جبرئیل و میکائیل فرمود کدامیک از شما حاضرید فدای دیگری بشوید اما هیچ کدام از آنها حاضر نشدند پس خداوند فرمود اینک مشاهده می کنید که چگونه علی بن ابی طالب (ع) حاضر است جان خود را فدای رسول خدا (ص) کند.

وی مطرح کرد: مشرکان مکه قرار گذاشتند که از هر قبیله ای یک نفر برای کشتن پیامبر انتخاب کنند و آن حضرت را دسته جمعی از بین ببرند تا بنی هاشم به خونخواهی آنها قیام نکنند و با این حرکت از رسالت پیامبر (ص) راحت شوند، پیامبر از نقشه آنان با خبر شد و امام علی (ع) برای اینکه پیامبر به سلامت از مکه خارج شود در بستر ایشان خوابید و این آیه در شأن امام علی (ع) نازل شد.

مدیر حوزه علمیه شهرستان سنقر در پایان عنوان داشت: تمسک به سیره ائمه و مطالعه و دقت در سیره اهل بیت علیهم السلام موجب افزایش بصیرت و سعادتمندی دنیوی و اخروی انسانها است./302/857/ب1

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396585

خبر فوق مربوط به رسانهرسا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم