خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

آی سینما: با اعلام کاندیداهای «جوایز انتخاب منتقدان 2016» فیلم «لا لا لند» به کارگردانی دیمین چزل با نامزدی در 12 رشته از رقبا پیشی گرفت. در رشته بهترین فیلم خارجی هم فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی در میان نامزدان قرار گرفت و با پنج فیلم دیگر رقابت می کند.

رقبای فیلم فرهادی در این رشته فیلم های «او» ساخته پل ورهوفن، «خولیتا» ساخته پدرو آلمادوار، «نرودا» ساخته پابلو لارین، «ندیمه» به کارگردانی پارک چان ووک و «تونی ارمان» ساخته مارین اده هستند.

فیلم موزیکال چزل در حالی بیشترین نامزدی را به دست آورده که دو فیلم «ورود» ساخته دنی ویلنوو و «مهتاب» به کارگردانی بری جنگینز در ده رشته نامزد دریافت جایزه شده اند.

جوایز انتخاب منتقدان را انجمن منتقدان فیلم رسانه ها برگزار می کند که بیش از 300 عضو دارد و اعضایش منتقدان سینمایی شبکه های تلویزیونی، رادیویی و وب سایت ها هستند. این جوایز در 27 رشته اهدا می شود.

به گزارش ورایتی، از چند سال پیش رشته های بهترین فیلم کمدی، اکشن و علمی-تخیلی به این جوایز افزوده شد و باعث شده که امسال فیلم های مثل «جیسون بورن»، «پلاک 10 خیابان کلاورفیلد» و «اطلاعات مرکزی» هم نامزد شوند. حتی فیلم هایی مثل «بمتن علیه سوپرمن: سحرگاه عدالت» و «جوخه انتحاری» که با نظر منفی منتقدان روبه رو شدند، برای بازیگران شان کاندیدا شده اند.

در رشته بهترین فیلم، به جز سه فیلم «لا لا لند»، «مهتاب» و «ورود» هفت فیلم دیگر رقابت می کنند: «حصارها»، «هاکسا ریج»، «Hell or High Water»، «شیر»، «عشق ورزی»، «منچستر کنار دریا» و «سولی».

نامزدهای بهترین کارگردان هم دیمین چزل، مل گیبسن، بری جنکینز، کنت لانرگان، دیوید مکنزی، دنی ویلنوو و دنزل واشنگتن هستند.

مراسم اهدای جوایز انتخاب منتقدان روز 11 دسامبر برگزار می شود.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396571

خبر فوق مربوط به رسانهای سینما می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم