خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
مدرسه شوکتیه بیرجند مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۵۰ مدرسه با قدمتی بالای یکصد سال در استان وجود دارد گفت: آموزش و پرورش خراسان جنوبی آمادگی دارد یکی از مدارس ۱۰۰ ساله خود را تبدیل به موزه آموزش و پرورش کند.

عباس لامعی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: در بیش از یک هزارو 700 آموزشگاه خراسان جنوبی نماز جماعت اقامه می شود که از این تعداد 540 نماز توسط روحانی ومابقی توسط فرهنگیان اقامه می شود.

وی افزود: در حال حاضر 48 مدرسه قرآنی در خراسان جنوبی فعالیت می کنند و علوم و معارف قرآنی را به نسل آینده ساز انقلاب آموزش می دهند.

مدیرکل آموزش وپرورش خراسان جنوبی گفت: بیش از 30 هزار دانش آموز در طرح موضوعی قرآن کریم امسال شرکت کردند و طرح مصباح الهدی (امام شناسی) سبک زندگی اسلامی و برگزاری مرحله نهایی مسابقات هفتگی درس هایی از قرآن جزو مهم ترین برنامه های حوزه معاونت پرورشی در حزوه قرآن و عترت است.

لامعی افزود: فقر اقتصادی خانواده ها، خشکسالی، کمبود نیروی انسانی، پراکندگی جمعیت، کمبود اعتبارات از جمله موانع و مشکلات در آموزش وپرورش خراسان جنوبی است و امیدوارم اولیا دانش آموزان با وجود تنگناها و مشکلات اقتصادی تحصیل مطلوب فرزندان را جزو اولویت نخست خود به شمار آورند.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت گروه های آموزشی در مدارس خراسان جنوبی ضرورت دارد اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 50 مدرسه با قدمتی بالای یکصد سال در خراسان جنوبی وجود دارد که وجود این تعداد آموزشگاه های تاریخی در خراسان جنوبی حکایت ریشه دار بودن آموزش و پرورش در این خطه از کویر است.

مدیرکل آموزش وپرورش خراسان جنوبی گفت: جذب توریست و کمک به رونق اقتصادی خراسان جنوبی از دیگر مزایای ایجاد موزه در آموزش و پرورش است که هر یک از این 50 مدرسه می تواند فضای مناسبی باری موزه آموزش وپرورش باشد.

لامعی افزود: آمادگی داریم تا در صورت تفاهم با میراث فرهنگی خراسان جنوبی یکی از مدارس که با قدمت بالای 100 سال قدمت دارد را به عنوان مدرسه موزه آموزش و پرروش خراسان جنوبی در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/ح

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396539

خبر فوق مربوط به رسانهتسنیم می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم