جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:
ال کلاسیکو

ال کلاسیکو

اختصاصی | اولین ال‌ کلاسیکوی فصل 17-2016 لا لیگا اسپانیا در جهنم نیوکمپ روی پرده می‌رود.

به گزارش ورزش 11، یکی از پربیننده ترین رقابت های ورزشی در جهان بین دو تیم بارسلونا و رئال مادرید برگزار می شود، دیداری که برای مردم فوتبالدوست ایران که ورزش فوتبال را به عنوان ورزش نخست خود قبول دارند نیز جذابیت های بسیار بالایی دارد.

رئال مادرید و بارسلونا در حالی از ساعت 18:45 عصر شنبه در ورزشگاه نیوکمپ جدال بزرگ هفته چهاردهم لالیگا را برگزار می کنند که بیش ترین مهره مصدوم را در رویارویی های اخیر مقابل هم در کلینیک پزشکی خود می بینند.

رئال مادرید، صدرنشین 33 امتیازی از چند هفته قبل خبردار شد که گرت بیل، ستاره ولزی خود را در اختیار ندارد و این یعنی ایجاد فرصت برای وازکوئز، جهت نشان دادن توانایی هایش در اولین ال کلاسیکوی دوران حرفه ای اش. دو ضلع دیگر مثلث هجومی رئال اما حال خوبی دارند. رونالدو در لیگ آقای گل است و بنزما پس از پشت سر گذاشتن حواشی مربوط به اخاذی از والبوئنا، کم کم به روزهای اوج برمی گردد. به هرحال هواداران رئال هنوز فراموش نکرده اند بنزما و رونالدو برتری تیم 10 نفر آن ها در جدال دور برگشت فصل گذشته در نیوکمپ را رقم زدند.


لیست بلندبالای مصدومان
رئال علاوه بر بیل، موراتا و کروس را هم به دلیل آسیب دیدگی در اختیار ندارد و احتمال غیبت واران و کوئنترائو هم بالاست. در سوی مقابل، بارسلونا، آلبا، پیکه، متیو، اومتیتی، توران و اینیستا را همراه خود نمی بیند، اما پشتش به سلامت و قدرت سه مهاجم به نام های مسی، سوارز و نیمار گرم است.

ترکیب احتمالی
با این اوصاف احتمالاً در ترکیب رئال، ناواس، مارسلو، راموس، واران، کارواخال، مودریچ، ایسکو، کواچیچ، بنزما، رونالدو و واسکوئز به میدان می روند و برای بارسلونا هم تراشتگن، پیکه، ماسکرانو، آلبا، روبرتو، بوسکتس، راکیتیچ، گومس، سوارز، مسی و نیمار راهی زمین می شوند.

شرایط جدول
در جدول رئال مادرید با 33 امتیاز صدرنشین است و بارسلونا پس از توقف مجدد در زمین سوسیه داد با شش امتیاز اختلاف نسبت به این تیم در رده دوم ایستاده است. با توجه به برگزاری ال کلاسیکو در زمین بارسلونا، احتمالاً تساوی هم برای تیم زیدان به معنای آمادگی جهت برپایی جشن قهرمانی در نیم فصل اول است!

جدول لا لیگا اسپانیا جدول لا لیگا اسپانیا

داور بازی
داور ال کلاسیکو، فرد مجربی به نام کلوس گومز است، شخصی که بارسا در 20 بار قضاوت او در بازی هایش شکست نخورده و این بار هم امیدوار به نباختن است. رئال اما در 27 بار داوری گومز در بازی هایش، چهار بار باخته است. رئالی ها اعتقاد دارند این داور به نفع بارسا سوت می زند، با این حال کارنامه حرفه ای او عاری از هرگونه اشتباه عمدی به نفع یک تیم خاص است!

کلوس گومز کلوس گومز

رویارویی های قبلی
در 264 ال کلاسیکوی قبلی، 97 پیروزی از آن رئال شده، 109 بار بارسا برتری یافته و 58 رقابت غول های فوتبال اسپانیا هم برنده ای نداشته است. در این بین آبی واناری ها 459 گل زده اند و سفیدهای مادرید 432 بار دروازه دشمن دیرینه را گشوده اند.

نبرد مسی و رونالدو
رونالدو به عنوان بخت اول تصاحب جایزه مرد سال جهان در سال 2016 به نیوکمپ می رود تا در هیبت بهترین گلزن تاریخ رئال در ال کلاسیکوهای خارج از خانه تاریخ، بار دیگر زهرش را به پیکر بارسلونا بریزد. در سوی مقابل مسی، بهترین گلزن تاریخ بارسلونا و تنها رقم زننده دو هت تریک در این جدال باشکوه، خیلی خوب راه گل زدن به قهرمان اروپا را می داند.

لیونل مسی و کریستیانو رونالدو لیونل مسی و کریستیانو رونالدو

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396505

خبر فوق مربوط به رسانهورزش یازده می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم