جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:
نماینده کهگیلویه بزرگ با اشاره به شدت ناراحتی خود از وضعیت مدارس در برخی مناطق محروم حوزه استحفاظی خود، گفت: مدیرکل آموزش و پرورش چگونه می‌تواند با خیال راحت بخوابد.

به گزارش عصرجهان و به نقل از کبنا، عدل هاشمی پور در آئین کلنگ زنی مدرسه روستای سرتنگ، اظهار کرد: خدا را شاکرم که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، امام راحل، رهبری مدبرانه ولی فقیه و در سایه امنیت پایدار ایران اسلامی امروز فرصت خدمت گذاری به حقیر داده شده است.
وی با اشاره به اینکه خودم را وقف خدمت وخدمت رسانی به مردم این منطقه کردم گفت: دست به دست هم دهیم، بجوشیم به دور از مسائل حزبی، قومی و قبیله ای در جهت خدمت به این مردم تلاش کنیم.


عدل هاشمی در بخش دیگری به خدمت به مناطق عشایری اشاره و در این راستا گفت: بدین منظور که جلوگیری کنیم از حاشیه نشینی شهر ها، بدین منظور که روستا ها و پتانسیل عظیم بخش عشایری و روستایی از بین نرود بیاید به بخش عشایری توجه کنیم.
وی گفت: صحنه هایی ازحضور دانش آموزان در منطقه عشایری دلی مهتاب خلاف این امر را اثبات می کند و نشان از بی توجهی به این سرمایه عظیم است. در تعجبم این مدیر آیا به راحتی می خوابد؟
عدل هاشمی با اشاره به اینکه امروز در دلی مهتاب شاهد آن هستیم که دانش اموزان این منطقه عشایری میان گونی درس می خوانند باید متاثر شویم.
وی گفت: برای این مدیر کل آموزش و پرورش متاسفم که باید داشت آموزان این منطقه در کنار دستش میان گونی های روی هم گذاشته درس بخوانند! به عنوان یک بچه مسلمان در تعجبم این مدیر آیا به راحتی می خوابد؟ شرم آور است برایمان!
وی با اشاره به اینکه دست از خیلی کارهای غیره ضروی باید کشید تا به مردم خدمت کنیم، گفت: اگر پول میوه ها، اب معدنی هاو…و در اموزش و پروش استان برای یک سال صرفه جوئی می شد، می شد چندین مدرسه در چنین مناطقی ساخت.
عدل هاشمی در این بخش از سخنان خود گفت عقیده دارم از سه منبع می توانم سرمایه جذب و به پروژه های مختلف حرکت دهیم.
وی سه منبع یعنی کمک گرفتن از دولت، کمک گرفتن از بخش خصوصی، کمک گرفتن از ظرفیت عظیم خیرین و موسسات خیریه را لازمه پیشروی در امورات دانست.
هاشمی پور با اشاره به استفاده نمونه های مختلف از این ظرفیت ها در مسیر پیگیری امورات شهرستانهای مختلف اشاره به پتروشیمی دهدشت در کمک گرفتن از بخش خصوصی و اشاره ساخت مدارس مختلف در مناطقی ازقبیل مدرسه مورخانی، خوابگاه ۲طبقه قلعه رئیسی، درمانگاه قلعه دختر، مدرسه بی منجگان، مدرسه سرپری، مدرسه هجرت لنده داشت.
عدل هاشمی در این آیین برای چندمین بار از همراهی و همکاری مدیر کل راه استان مهندس علمیردانی و پیگیرهای مجدانه ایشان در این مدت کم که باعث تزریق مالی به پیمانکاران گردید و همچنین ارسال ماشین آلات به شهرستانهای مختلف تقدیر کرد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396489

خبر فوق مربوط به رسانهرسا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم