خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
طی 6 ساعت کرمان 15 مرحله لرزید. به گزارش عصر امروز، طی 6 ساعت و از زمان وقوع زمین لرزه 05 ریشتری شهداد کرمان در ساعت 12 و 51 دقیقه و 42 ثانیه تا ساعت 19 و 03 دقیقه و 24 ثانیه امشب کرمان 15 مرحله لرزید.


از تعداد پس لرزه ها دو مورد آنها بالای 03 ریشتر بودند و دو مورد دیگر نیز کمتر از سه ریشتر و در شهرستان های زرند و سیرجان اتفاق افتاد.


هرچند بنابر اعلام جانشین ستاد حوادث غیرمترقبه استان کرمان این لرزش ها خسارت جانی در بر نداشت و خسارت مالی آن در حد ترک خوردن منازل قدیمی و شکستن برخی شیشه های منازل است، اما با توجه به اینکه اکثریت مناطق استان پهناور کرمان در کانون و یا نزدیکی کانون های زلزله قرار دارند، آمادگی دائم مراکز امدادی استان کرمان امری اجتناب ناپذیر است.


زلزله شدید 82 بم و بعد از ان زلزله زرند که منجر به جان باختن ده ها هزار نفر از مردم شریف این دو شهرستان شد، همواره افکار عمومی استان کرمان از وقوع زلزله های سهمگین دیگری در خوف هستند.


انتظار می رود، مدیران عالی استان کرمان و دستگاه های امدادی بر افزایش توان و آمادگی این استان در برابر حوادث غیر مترقبه به ویژه زلزله اهتمام بیشتری داشته باشند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396470

خبر فوق مربوط به رسانه عصر امروز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم