خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
استقلال، یکی از ۱۰ تیم اسطوره‌ای دنیا وکیل ملت: سایت SO FOOT فرانسه اقدام به انتشار فهرست باشگاه های اسطوره ای در جهان کرده است که در آن نام استقلال ایران نیز به چشم می خورد.

به گزارش وکیل ملت در معرفی باشگاه استقلال ایران آمده است:

در اوایل قرن بیستم، فوتبال توسط کارگران بریتانیا که در پالایشگاه کار می کردند وارد ایران شد. باشگاه استقلال تهران در سال ۱۹۴۵ بنا نهاده شد، دو جام قهرمانی آسیا (۱۹۷۰، ۱۹۹۱) باعث شد تا این تیم خیلی زود خودش را به عنوان باشگاهی بزرگ در سطح آسیا مطرح کند. در سال ۲۰۱۴، چهار بازیکن باشگاه برای جام جهانی برزیل انتخاب شدند. دربی مقابل پرسپولیس تهران رقیب اصلی این تیم، به وضوح یکی از حساس ترین و پرتماشاگرترین دیدارهای تاریخ فوتبال است که هر ساله برگزار می شود.


در ابتدا، این باشگاه تاج نامیده می شد. در سال ۱۹۷۹ بعد از انقلاب اسلامی ایران شرایط کاملا تغییر یافت و تاج به استقلال تغییر نام داد.


در ادامه گزارش، سایت فرانسوی دیگر باشگاه های اسطوره ای جهان را معرفی کرد که در میان آنها نام های جالبی به چشم می خورد از جمله دینامو تفلیس گرجستان، فرانس واروش مجارستان، رسینگ کلوپ آرژانتین، ناسیونال کلمبیا، آلاخولنسه کاستاریکا، آسانته کوتوکو غنا، انیمبا نیجریه، پوهانگ استیلرز کره جنوبی، آکلندسیتی نیوزیلند و ...

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396465

خبر فوق مربوط به رسانهوکیل ملت می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم