خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
گزارش فروش Final Fantasy XV سریعترین فروش را در این مجموعه داشته است

طبق اعلام اسکوئر انیکس بازی فاینال فانتزی ۱۵ که بعد از یک فرایند طولانی ساخت در این ماه عرضه شد توانسته در طی دو روز بیش از ۵ میلیون نسخه فروش داشته باشد!

به نظر می رسد بازی Final Fantasy XV یک شروع بسیار عالی داشته است. اسکوئر انیکس در طی یک مصاحبه اعلام کرده این بازی نقش آفرینی که بعد از سپری کردن یک دوره ۱۰ ساله ساخت در نهایت در تاریخ ۹ آذر برای پلتفرم های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان عرضه شد نه تنها رکورددار سریعترین فروش در تاریخ این مجموعه بوده بلکه تنها در طی دو روز توانسته بیش از ۵ میلیون نسخه فروش داشته باشد! (این فروش شامل نسخه های فیزیکی و دیجیتالی بازی بوده است)

این برای اولین بار است که یک بازی در تاریخ این مجموعه به صورت جهانی در یک روز منتشر می شود و طبق اعلام فامیتسو علاوه بر موارد بالا فاینال فانتزی ۱۵ توانسته رکورد فروش دیجیتالی در ژاپن را نیز بشکند. اوایل امسال بود که کارگردان این بازی، هاجیمه تاباتا، اشاره کرد که اگر فاینال فانتزی ۱۵ بیش از ۱۰میلیون نسخه بفروشد آنگاه به یک موفقیت مالی دست پیدا می کنیم البته کمی بعد او در خصوص این صحبت های خود شفاف سازی نموده و اعلام کرد که فروش ۱۰میلیونی هدف شخصی استودیو برای این بازی است و این به آن معنا نیست که این مقدار فروش به معنای سودآور بودن آن باشد!

یک نگاه کوتاه به فرایند ساخت فاینال فانتزی ۱۵ نشان می دهد که چه پستی ها و بلندی هایی را طی کرده تا به دست گیمران برسد. این بازی برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ با نام Fantasy Versus XIII معرفی شد و بعد از ۷ سال سکوت کامل در جریان E3 2013 به Final Fantasy XV تغییر نام داد و بعد از تاخیرهای متداول در نهایت در تاریخ ۹ آذر عرضه شد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396463

خبر فوق مربوط به رسانهزومجی می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم