کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
نوشیدنی‌های خوب و بد برای مبتلایان به دیابت

محققان نوشیدنی‌های مفید و مضر برای مبتلایان به دیابت با توجه به میزان قند موجود در آنها را معرفی کردند.

به گزارش پارس نیوز،

بیماران دیابتی نه تنها باید به رژیم غذایی خود دقت کنند، بلکه در نوشیدنی ها هم باید دقت لازم را داشته باشند و قبل از مصرف آن، از میزان قند این نوشیدنی اطلاع پیدا کنند.

بیماران دیابتی برای کنترل قندخون باید رژیم غذایی متعادل داشته و در خوردن و نوشیدن دقت کنند. مقدار مصرف کربوهیدرات ها نیز باید کنترل شود.

بنابراین، آنچه که به عنوان بهترین نوشیدنی برای افراد مبتلا به دیابت معرفی می شود یا بسیار کم کالری یا بدون کالری است. از انوع این نوشیدنی ها می توان به آب، قهوه، چای شیرین نشده و نوشیدنی های کم کالری اشاره کرد.

علاوه بر این پزشکان به بیماران دیابتی نوشیدن چای گیاهی و شیر را هم توصیه می کنند. یک نمونه از گیاهان مفید برای بیماران دیابتی، ریشه شیرین بیان است که طعم خوبی دارد، سطح قندخون را افزایش نمی دهد و به کاهش قندخون بیماران هم بسیار کمک می کند.

نوشیدنی های شیرین، انواع نوشابه، آبمیوه های شیرین، چای شیرین، نوشیدنی های انرژی زا و سایر نوشیدنی های شیرین برای بیماران دیابتی مضر است و سطح قندخون را افزایش می دهد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396446

خبر فوق مربوط به رسانه پارس نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم