جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:
SNN استاد حوزه علمیه گفت: انجام وقف برای تفسیر، تربیت دانشجوی علوم قرآنی و چاپ کتاب‌های روایی و قرآنی از جمله اموری است که در شرایط کنونی انجام وقف برای آنها لازم است.

وی با اشاره به لزوم شناسایی نیازهای روز جامعه برای وقف افزود: مردم باید بدانند چه چیزی را و برای چه باید وقف کنند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: انجام وقف برای تفسیر، تربیت دانشجوی علوم قرآنی و چاپ کتاب های روایی و قرآنی از جمله اموری است که در شرایط کنونی توجه به آنها ضروری است.

وی با بیان اینکه اطعام در ایام عزاداری یکی از اموری است که بسیاری از مردم آن را انجام می دهند گفت: بر این اساس لازم نیست برای این منظور وقف زیادی داشته باشیم.

آیت الله جوادی آملی علم و دانش و توسعه آن را از جمله نیازهای روز جامعه برای وقف دانست و تصریح کرد: چنانچه در شرایط کنونی انرژی هسته ای احتیاج داشت باید برای آن بودجه صرف شود یا چنانچه دانشجویی

برای کشف دارویی کمک مالی احتیاج داشت مقداری برای او، مقداری برای حوزه و مقداری برای دیگر عرصه ها وقف شود.

مفسر قرآن کریم افزود: برای تأمین جهیزیه، بسیاری از مردم پیش قدم می شوند ولی امور دیگری هستند که معمولا کسی به آنها توجهی ندارد در حالیکه وقف برای آنها ضروری است.

وی با اشاره به اقدام سید مرتضی برای احیای وقف و پیشگام بودن خودش در این زمینه عنوان کرد: اقدام او سبب شد حوزه علمیه نجف مسیر تعالی را بپیماید و به جایگاه کنونی خود دست یابد.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به جذب بسیاری از طلاب به دستگاه ها و نهادهای مختلف پیش از پرداختن جدی به درس و بحث حوزوی گفت: سازمان اوقاف در بحث قرآنی باید در این راستا حرکت کرده و از بین 10 هزار نفر دانشجوی قرآنی 10 نفر مفسر تربیت کند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم بخش پایانی صحبت های خود را به اهمیت و جایگاه بقاع متبرکه اختصاص داد و افزود: همه ما وامدار امامزادگان هستیم زیرا حیات معنوی ما به واسطه آنهاست؛ همین سادات و امامزادگان پادشاهان صفوی را تربیت و هدایت کردند، آنها اهل بیت(ع) را به مردم معرفی و مسیر صحیح زندگی را به مردم نشان دادند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396434

خبر فوق مربوط به رسانهدانشجو می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم