خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در هفته ای که گذشت به دلیل ایام سوگواری پیامبر اکرم(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا از موفقیت های جهانی تا جاری شدن خون جدید در رگ های سینما(ع) سینما روزهای آرامی را گذراند.
در ابتدای هفته نشست دهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت با حضور سید محمد مهدی طباطبایی نژاد دبیر این جشنواره برگزار شد. در این نشست ضمن اعلام بخش ها و برنامه های مختلف این جشنواره گفته شد دهمین جشنواره سینما حقیقت از صبح یکشنبه 14 آذر در پردیس سینمایی چارسو کار خود را آغاز می کند و تا 20 آذر ادامه دارد و اختتامیه آن 21 آذر برگزار می شود.
در روزهای گذشته سینماگران ایرانی موفق به دریافت جوایز متعددی شدند.
فرهاد اصلانی و سیدرضا میرکریمی برای بازی و کارگردانی فیلم « دختر» طاووس های نقره ای و طلایی جشنواره «گوا» را به خود اختصاص دادند.
نرگس آبیار برای کارگردانی فیلم « نفس» جایزه جشنواره «تالین» را دریافت کرد.
در جایزه آسیا پاسفیک هم مستند«رؤیای دم صبح» مهرداد اسکویی بهترین مستند شناخته شد و از منوچهر محمدی قدردانی به عمل آمد.
از شورای صنفی نمایش هم خبر رسید از امروز4 فیلم جدید روی پرده سینما می رود. «سلام بمبئی»، « جنجال عروسی»، « لاک قرمز» و « شرفناز » فیلم هایی هستند که برخی از آنها در روز اول اکران به سانس های فوق العاده کشیده شدند.
در هفته گذشته از چهارمین جشنواره یاس هم خبرهایی به گوش رسید. قرار شد در این جشنواره از داریوش اسد زاده بازیگر و داریوش بابائیان تهیه کننده قدردانی شود.
چهارمین جشنواره یاس از 22 تا 26 آذر در رامسر برگزار می شود.
درگذشت محمد زرین دست بازیگر، تهیه کننده و کارگردان سینما از اخبار سینما در هفته گذشته بود. قرار است پیکر این هنرمند ساعت 9 یکشنبه 14 آذر از مقابل خانه سینما تشییع شود.لینک کوتاه: betanews.ir/news/396409

خبر فوق مربوط به رسانه طرفداری می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم