خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 440
تا چند سال قبل همه ی ما NASA را تنها گروه فضاشناس در کل دنیا می دانستیم که در این عرصه کاوش می کند. اما در سال های اخیر اکثر گروه های بزرگ صنعتی و الکترونیکی برای بحث تبلیغات هم که شده به این سمت تمایل نشان داده اند که در فضا هم دستی داشته باشند. با ویندوزسنتر همراه باشید. فضا پیمای پشرفته ی گروه صنعتی Audi که هم به عنوان مریخ پبما و هم ماه پبما شناخته می شود سال آینده ی میلادی قدم بر روی سطح کره ی ماه می گذارد.
شرکت خودروسازی بزرگ و ثروتمند آلمانی مدت های زیادی است که روی سیستم دیفرانسیل چهار چرخ محرک خود تبلیغات و خود نمایی می کند. این سیستم که چهار چرخ دارد توانایی این را دارد که هر چهار چرخ آن در لحظه محرک حرکت باشند. این یعنی اولین دیفرانسیل های چهار گانه مستقل را به ادعای این شرکت در دنیا شاهد هستیم. این شرکت تکنولوژی مدل های طراحی شده برای این سیستم را در دامنه های آسمان تصور می کند و آن را بسیار سطح بالا می داند. این شرکت مزیت و قدرت رقابتی این سیستم را بسیار بالا می داند و برای همین وسیله های مجهز به این سیستم را در قالب اژدهای برفی و بزرگ تبلیغ می کند. اگر همه ی زمان بندی ها طبق برنامه پیش برود این سیستم تمام چرخ محرک Audi بر روی مکانی به حرکت در خواهد آمد که قبل از این هیچ برند خودروسازی دیگری حتی قدم هم نگذاشته است چه برسد به این که در آن چنین سیستم پیشرفته ای نیز پی ریزی کرده باشد: این مکان همان سطح ماه است. aakymjr طبق اظهارات این شرکت: Audi قصد دارد سیستم چهار دیفرانسیل تمام محرک را برای اولین بار در سطح کره ی ماه رونمایی بکند. بدیهی است قصد این شرکت از این اقدام ایجاد یک بمب خبری-تبلیغاتی در دنیا است که هنوز در روی زمین کسی به تکنولوژی تمام محرک چهار چرخ نرسیده است ولی Audi در حال انجام این پروژه به صورت عملی در روی سطح کره ی ماه است. این نکته تکنولوژی این شرکت را فوق تصور خواهد کرد و انبوه مشتریان را روانه ی بازار Audi خواهد کرد. google-lunar-x-prize شرکت غول خودروسازی Audi این ادعای شگفت و بزرگ خود یعنی همان سیستم چهار چرخ محرک را برای اولین بار در سال 2015 کرده  و گفته است: ” تعدادی از نابغه های آلمانی را برای شرکت و هم فکری در گروهی دانش بنیان گرد هم خواهد آورد تا بتواند ادعای ساخت ماه نورد شایشته ی XPrize را عملی کند. جایزه ی XPrize برای ماه نورد مذکور در واقع جایزه ایست که گروه نرم افزاری-سخت افزاری گوگل پشتیبانی از آن را به عهده دارد و Audi قصد دارد این جایزه را کسب کند. گوگل قول داده است که به گروهی مستقل از هر جای دنیا که بتواند رباتی را بسازد و به ماه بفرستد و از سطح ماه عکس و فیلم به عنوان گزارش به زمین بفرستد و حداقل نیم کیلومتر راه را در سطح ماه طی کند بیست میلیون دلار آمریکا جایزه خواهد داد. google_lunar_x_prize مریخ نورد Audi از یک ایده ی کوچک شروع شد و به این نقطه رسید و الان این خودروسازی قدرتمند گفته است که کار ساخت این ربات پیشرفته به پابان رسیده است و به همان تکنولوژی و پیشرفتی که وعده داده شده بود دست یافته است. سال 2017 نیز سال رو نمایی آن خواهد بود. aakyrxo همان طور که از نام این ماه پیما روشن است این وسیله سطح گل و لای ماه را با چهار چرخ محرک قدرتمند طی خواهد کرد. چهار چرخ این ربات به چهار موتور قوی الکتریکی متصل است که با استفاده از باتری ها خورشیدی شارژ می شوند. روی سطح روبات پر از پنل های خورشیدی است تا با استفاده از نور خورشید الکتریسیته مورد نیاز ربات فراهم شود. این ربات مجهز به دوربین هایی با وضوح تصویر بسیار بالا می باشد. دوربین های سه بعدی یا 3D و دوربین های قابل چرخش و دوربین های دید در شب.
Audi سعی کرده است که وزن تمام شده ی این ماه نورد خودتنظیم و خودران کم تر از 66 پوند بشود. یعنی وزن کلی این موجود پیشرفته کمتر از 30 کیلوگرم خواهد بود.
برای طی کردن فاصله ی دویست و چهل هزار مایلی زمین تا ماه قرار است ماه نورد Audi در داخل یک کاوشگر چهار پایه ی ساخت گروه دانشمندان ALINA کار گذاشته شود. این کاوشگر می تواند حتی وزنه ای به میزان دویست و بیست پوند را هم تا سطح ماه حمل کند. aakywfo جایی که این کاوشگر فرود می آید و ربات Audi را روی سطح ماه قرار می دهد بسیار مهم است و ممکن است همانند Apolo 17 که توسط نه راکت به سمت ماه پرتاب شد و در درون دره ی توروس- لیترو سقوط کرد این ربات نیز به همین سرنوشت دچار شود. ولی اگر Audi خوش شانس باشد این ربات می تواند نزدیک محلی که بوئینگ قبلا توسط فضا نوردان فرستاده شده ساخته است فرود بیاید و چند تصویر هم از آن مکان تهیه بکند و به زمین بفرستد. irobot-audi-concept آن چه که مسلم است شرکت Audi نمی خواهد به تولید ربات های فضایی روی بیاورد یا اینکه به رقیبی برای ناسا تبدیل بشود ولی این همه هزینه هم برای این شرکت بدون هدف نخواهد بود. مهم ترین هدفی که می شود برای این شرکت تصور شد هدف تبلیغاتی است. شرح دادن اولین نمونه از مدل دیفرانسیل ها چهار گانه آن هم به این سبک در روس سطح کره ی ماه سبب خواهد شد این تکنولوژی مختص این شرکت شناخته شود و مشتریان بی شماری فقط به خاطر این کار به خرید محصولات این شرکت رو بیاورند. شرکت های آلمانی در امر خودرو سازی از سردم داران صنعت خودرو هستند و این چنین هزینه ای از جانب آن ها جایگاه مهم تبلیغات را نشان  می دهد. با این حال مطرح بودن جایزه بیست میلیون دلاری گوگل هم این قضیه را تائید می کند. یعنی این کار شرکت Audi دو سر سود برای این شرکت است. چرا که هم جایزه را ممکن است بگیرد و حتی اگر آن را نگیرد هم به سودی دست یافته که قابل قیاس با هزینه ای که کرده نیست. این نکته جالب است که سایر غول های خودرو سازی هم به فکر فعالیت در فضا و تبلیغات تکنولوژی خود به این شیوه افتاده اند. پیوست منبع: MSN

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396401

خبر فوق مربوط به رسانه ویندوز سنتر می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم