خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

امیر علی نیک بخش در گفتگو با خبرنگار هشدار نیوز با اشاره به اینکه فضاهای کتابخانه ای در استان زنجان توسعه می یابد، افزود: در استان ۱۵ کتابخانه  در دست  مطالعه و احداث است. 

وی اظهار کرد: در این میان کتابخانه در شهرک بهارستان، کتابخانه مرکزی ابهر، کتابخانه درجه دو شهرستان خرمدره، مرکزی طارم، کتابخانه خیر ساز در خرمدره، کتابخانه حلی زنجان، روزبه زنجان، احداث سه کتابخانه روستایی،هیدج و چند مورد دیگر در دست اجرا و مطالعه است که این کتابخانه ها احداث و یا اینکه توسعه می یابند. 

مدیر کل نهاد عمومی کتابخانه های استان زنجان گفت: با احداث و توسعه این کتابخانه ها نرخ مطالعه کتاب و سرانه مطالعه  کتاب در استان زنجان افزایش می یابد. 

نیک بخش تاکید کرد: نهاد عمومی کتابخانه های استان زنجان به توسعه  فضاهای کتابخانه ای تاکید دارد و برنامه ریزی لازم را تدوین کرده است. 

وی افزود: سرانه مطالعه در استان زنجان ۹۲ دقیقه است و باید به بحث سرانه مطالعه در استان زنجان تأکید جدی شود و موانع و چالش های موجود در روند توسعه  فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی در استان مورد بررسی  دقیق و کارشناسی قرار گیرد. 

مدیرکل نهاد عمومی کتابخانه‌های استان زنجان بر تعمیق و ترویج فرهنگ مطالعه  و کتاب‌خوانی در جامعه تأکید کرد و گفت: مطبوعات و رسانه‌ها نقش مهم و اساسی در زمینه توسعه فرهنگ مطالعه در جامعه دارند.

نیک بخش  تصریح کرد: در استان زنجان نهاد عمومی کتابخانه‌ها هرماه ۱۰ جلد کتاب را معرفی می‌کند و نسبت به برگزاری جلسات کتاب‌خوانی در استان بسیار تأکید دارد. 

وی افزود: باید فرهنگ مطالعه تقویت شود تا بحث نویسندگی در حوزه کتاب ارتقا پیدا کند.




لینک کوتاه: betanews.ir/news/396388

خبر فوق مربوط به رسانههشدار نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم