کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام علی رضایی بیرجندی امشب (11 آذر) در مراسم بزرگداشت ارتحال آیت الله موسوی اردبیلی که از سوی دفتر امام جمعه بیرجند با حضور جمعی از مسئولان و مردم در مسجد امام حسین(علیه السلام) مرکز استان برگزار شد، عالمان را وارثان انبیاء دانست و گفت: عالمان رسالت و مسئولیت انبیاء را امروز در جامعه بر عهده دارند.

وی یکی از مهمترین ویژگی های انبیاء و اولیای الهی را ایثار و تلاش برای خدمت به مردم عنوان کرد و اظهارداشت: یکی از وظایف عالمان دین هم همین هدایت مردم به مسیر حق و خدمت به مردم است.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه در دین اجبار و زور وجود ندارد، گفت: رسالت اولیای الهی این است که تا حد امکان بشر را به مسیر حق هدایت و از مسیر شیطانی دور کنند.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به اینکه اشرافی گری و زندگی جدای از مستضعفان یکی از خطرات بزرگ برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، افزود: دنیا طلبی آفتی است که امروزه گریبان گیر برخی از مسئولان شده است و اگر این ادامه پیدا کند یک خطر بزرگ برای انقلاب است.

وی با بیان اینکه مسئولان باید در خدمت به مردم از زندگی افراد مانند حضرت علی(علیه السلام) و مقام معظم رهبری الگو بگیرند، گفت: مسئولان باید زندگی شان همانند مردم ساده باشد.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه اشرافی گری یکی از موضوعاتی است که در کشورهای غربی به خصوص آمریکا بسیار وجود دارد، افزود: در آمریکا 99 درصد مردم مشکل مالی دارند؛ این درحالی است که 99 درصد ثروت دست یک درصد مردم است.

حجت الاسلام رضایی تاکید کرد: ما انقلاب کردیم که مسئولان مردمی و ساده زیست و با مردم و در کنار مردم باشند، لذا وزیر و مسئولی که ثروت فراوان و زندگی اشرافی گری دارد نمی تواند مردم را درک کند چراکه مشکلات مردم را نمی داند.

وی گفت: ایران اسلامی اگر می خواهد که مرکز اتحاد جماهیر اسلامی و پایگاهی برای حکومت امام زمان(عج) شود باید با پیروی از رهبر معظم انقلاب در مقابل استکبار جهانی شجاعانه ایستادگی کند.

پایان پیام/404 ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396385

خبر فوق مربوط به رسانه شبستان می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم