خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
حزب الله : عضو شورای مرکزی جامعه مهندسین با اشاره به افزایش قیمت دلار گفت: رانت و ویژه‌خواری‌ها ناشی از چندنرخی بودن ارز است و مجلس هفته آینده این موضوع را بررسی خواهد کرد.

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،حمیدرضا فولادگر عضو شورای مرکزی جامعه مهندسین و نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت دلار و رسیدن آن به نرخ 4 هزار تومان، اظهار داشت: یک بحثی که در این زمینه وجود دارد موضوع عرضه و تقاضاست که عرضه با تقاضا همخوانی نداشته و نکته دیگر، نسبت بین طلا و دلار و تأثیرپذیری از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.

فولادگر با بیان اینکه برخی متقاضیان براساس نرخ مبادله ای بوده اند و این تقاضا امکان برآورده شدن نداشته است، یادآور شد: بنابراین عرضه به اندازه کافی نبوده است و مجلس هفته آینده این موضوع را بررسی خواهد کرد.

عضو شورای مرکزی جامعه مهندسین ضمن مثبت ارزیابی کردن ثبات نسبی ارز در سه سال گذشته، تأکید کرد: دولت برنامه اش این است که ارز تک نرخی شود، اما اگر عرضه و تقاضا متناسب نباشد ممکن است نرخ آن بالاتر هم برود، در حالی که چنانچه در این زمینه مدیریت شود، می توانند آن را به سمت تک نرخی ببرند.

وی رانت و ویژه خواری ها را ناشی از چندنرخی بودن ارز دانست و تصریح کرد: باید تأثیرات این مسئله را بررسی کنیم و درباره این موضوع تحلیل کارشناسی ارائه شود.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396376

خبر فوق مربوط به رسانه حزب الله می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم