خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
سفیر رژیم صهیونیستی وارد آنکارا شد

پس از ورود سفیر رژیم صهیونیستی به آنکارا، روابط دیپلماتیک ترکیه و رژیم اشغالگر قدس پس از 6 سال، به حال عادی بازگشت.

به گزارش پارس نیوز،

خبرگزاری فرانس پرس به نقل از یکی از مقامات رژیم صهیونیستی که خواست نامش فاش نشود، گزارش داد: " ایتان نائیه" صبح امروز(پنج شنبه) وارد آنکارا شد. زمان ارائه استوار نامه سفیر اسراییلی به «رجب طیب اردوغان»، رییس جمهوری ترکیه، هنوز اعلام نشده است.

سفیر جدید رژیم صهیونیستی در ترکیه به محض ورود به فرودگاه آنکارا در گفتگو با خبرنگاران از ارسال کمک مقام های ترکیه برای خاموش کردن آتش سوزی های گسترده در اراضی اشغالی قدردانی کرد و گفت: تاریخ روابط تل آویو و آنکارا آکنده از اینگونه کمک های متقابل است.

یادآور می شود که تل آویو در نیمه ماه جاری با تعیین ایتان نائیه به عنوان سفیر خود در ترکیه از توسعه توافقنامه عادی سازی روابط با آنکارا خبر داد. یک روز پس از آن آنکارا نیز «سمینا کمال اوکیم» مشاور نخست وزیر، را به عنوان سفیر خود در تل آویو تعیین کرد تا بدین ترتیب تنش شدید میان دو طرف که بیش از 5 سال طول کشید، به پایان برسد.

علت این تنش به 31 ماه می 2010 و زمانی باز می گردد که نیروهای رژیم صهیونیستی 10 نفر از فعالان ترکیه ای را به قتل رساندند. این افراد سوار بر کشتی مرمره وابسته به ناوگان آزادی درصدد شکستن محاصره نوار غزه بودند.

آنکارا و تل آویو ژوئن گذشته، توافق نامه پایان اختلافات را امضا کردند که به موجب آن رژیم صهیونیستی متعهد شد 20 میلیون دلار به عنوان غرامت به خانواده قربانیان کشتی مرمره پرداخت کند. در مقابل نیز آنکارا پذیرفت از دعاوی خود علیه افسران سابق ارتش رژیم صهیونیستی که در قتل فعالان ترکیه ای دست داشتند، صرف نظر کند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396348

خبر فوق مربوط به رسانه پارس نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم