خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
بعیدی‌نژاد استوارنامه خود را تقدیم ملکه الیزابت کرد

سفیر جدید ایران در لندن استوارنامه خود را تقدیم ملکه الیزابت کرد.

به گزارش پارس نیوز،

حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن امروز (پنجشنبه) در ملاقاتی که با ملکه الیزابت در کاخ باکینگهام داشت، استوارنامه خود را رسما به وی تقدیم کرد.

بعیدی نژاد در مطلبی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: انگلستان کشور سنت ها و پروتکل ها است و طبیعتا این دیدار و تحویل استوارنامه نیز دارای پروتکل های مخصوصی است.

وی در ادامه این مطلب آورده است: کالسکه های مخصوص سلطنتی برای بردن سفرا و همسران آنها به اقامتگاه سفیر رفته و سپس با طی کل مسیر به کاخ ملکه وارد می شوند. طبق رویه های دیپلماتیک، سفرا در بدو ورود، با تحویل رونوشت استوارنامه خود به وزارت امور خارجه، کار رسمی خود را به عنوان سفیر آغاز می کنند ولی اصل استوارنامه را در زمان مناسب که معمولا طول می کشد، به ملکه می دهند.

سفیر جدید ایران در لندن در ادامه مطلب خود افزوده است: ملکه انگلستان به گرمی استوارنامه را که به امضای ریاست محترم جمهوری رسیده بود، دریافت و ابراز امیدواری کرد که ارتقای جدید روابط دو کشور باعث شود که همکاری انگلستان و جمهوری اسلامی ایران هر چه بیشتر منافع دو ملت را در بر داشته باشد.

بعیدی نژاد در پایان آورده است: در این ملاقات از جمله در خصوص شرایط نوین جهان معاصر و چالش های جدیدی که این شرایط برای کشورها در آسیا، اروپا، آمریکا و خاورمیانه ایجاد کرده است، گفت وگو شد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396296

خبر فوق مربوط به رسانه پارس نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم