خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
بعیدی نژاد استوارنامه‌اش را به ملکه انگلیس تسلیم کرد

«حمید بعیدی نژاد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن روز پنجشنبه طی مراسمی تشریفاتی ، اصل استوارنامه خود را به ملکه الیزابت دوم در کاخ باکینگهام تسلیم کرد.

بعیدی نژاد پیش از این رونوشت استوارنامه اش را شهریورماه گذشته به وزارت خارجه انگلیس تسلیم و رسماً کار خود را به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن آغاز کرده بود.با این حال بر اساس پروتکل های تشریفاتی و سلطنتی انگلیس، سفرا بایستی استوارنامه شان را به عالی ترین مقام حکومتی این کشور که در حال حاضر ملکه الیزابت دوم است تحویل نمایند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، هماهنگی این مراسم بعضاً ماه ها طول می کشد و اثر حقوقی در فرایند کار سفرا ندارد.

در جریان این مراسم ، بعیدی نژاد صبح روز پنجشنبه به همراه یک نماینده سلطنتی (مارشال) در کالسکه ای که از سوی کاخ سلطنتی در مقابل سفارت حاضر بود به سمت کاخ باکینگهام پالاس عزیمت و متعاقبا استوارنامه اش را به ملکه الیزابت تسلیم کرد.

ایران و انگلیس تابستان سال گذشته سفارتخانه های خود را پس ازچهار سال قطع روابط، دوباره بازگشایی کردند و یک سال بعد روابط دیپلماتیکشان را از سطح کاردار به سفیر ارتقاء دادند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396285

خبر فوق مربوط به رسانه اقتصاد آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم