خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
بعیدی نژاد استوارنامه‌ خود را تقدیم ملکه انگلیس کرد «حمید بعیدی نژاد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن روز پنجشنبه طی مراسمی اصل استوارنامه خود را به ملکه الیزابت دوم در کاخ باکینگهام تسلیم کرد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، حمید بعیدی نژاد در پست جدید اینستاگرام خود نوشت: «امروز در ملاقاتی که با ملکه الیزابت در کاخ باکینگهام انجام گرفت، استوارنامه خود را رسما به وی تقدیم کردم.

انگلستان کشور سنت ها و پروتکل هاست و طبیعتا این دیدار و تحویل استوارنامه ام دارای پروتکل های خاصی است.

کالسکه های مخصوص سلطنتی برای بردن سفرا و همسران آن ها به اقامت گاه سفیر رفته و سپس با گذراندن کل مسیر به کاخ ملکه وارد می شوند.

طبق رویه های دیپلماتیک سفرا در بدو ورود با تحویل رونوشت استوارنامه خود به وزارت امور خارجه کار رسمی خود را به عنوان سفیر آغاز می کنند ولی اصل استوارنامه را در زمان مناسب که معمولا طول می کشد، به ملکه می دهند.

ملکه انگلستان به گرمی استوارنامه را که به امضای ریاست محترم جمهوری رسیده بود دریافت و ابراز امیدواری کرد که ارتقای جدید روابط دو کشور باعث شود همکاری انگلستان و جمهوری اسلامی ایران هرچه بیشتر منافع دو ملت را دربرداشته باشد. در این ملاقات از جمله در رابطه با شرایط نوین جهان معاصر و چالش های جدیدی که این شرایط برای کشورها در آسیا، اروپا، آمریکا و خاورمیانه ایجاد کرده است، گفت وگو شد.»

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396282

خبر فوق مربوط به رسانهخبرگزاری برنا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم