خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
مدیرجهاد کشاورزی مشگین شهر گل کلم را سرشار از ویتامین K -C -D و B عنوان کرد و گفت: در سال جاری 500 تن گل کلم و کاهو از مزارع مشگین شهر برداشت شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از آذرسلام،احمد شهریار در جمع کارشناسان و مسئولان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار داشت: در این شهرستان دو نوع گل کلم و پیچ کشت می شود، گل کلم را به صورت خام، پخته، سرخ کرده، ترشی و یا شور مورد استفاده قرار می دهند.

شهریار با اشاره به اینکه انبار داری کلم در صفر درجه سانتیگراد و رطوبت 90 درصد، بین 4 تا 8 هفته و کاهو در صفر درجه سانتیگراد و رطوبت 95 درصد، حداکثر 7 هفته است، افزود: عمل برداشت هر دو محصول در چندین مرحله بوده و در شهرستان مشگین شهر به مساحت 10هکتار در دو مرحله کاشت می شود که با متوسط عملکرد 50 تن در هکتار بهره می دهد.

این مقام مسئول اضافه کرد : کاهو هم واریته های مختلفی دارد ( کاهو پرک، کاهو پیچ یا کاهو کلمی، کاهو پیچ معمولی و کاهو ساقه ای) و هر کدام از آنها روش کاشت و نگهداری متفاوتی دارند. کاهو محصول فصل خنک بوده و دمای متوسط برای پرورش کاهو، 10 تا 20 درجه سانتیگراد است.

کلم؛ گیاه فصل خنک، بوده و نسبت به دمای پایین تر از۴ و بالاتر از ۳۸ درجه سانتیگراد حساس است، دمای مناسب برای این گیاه ۲۷ درجه با طیف حرارتی بین ۷ ـ ۲۹ درجه سانتیگراد بوده و در ۱۰۰ گرم گل کلم تازه حدود ۷۰ میلی گرم ویتامین C، مقداری کاروتین، ویتامین B۱- K –B۲ و املاح معدنی به ویژه پتاسیم وجود دارد گل کلم دارای مقادیری پروتئین و کربوهیدرات نیز دارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396268

خبر فوق مربوط به رسانهدانا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم