خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

سرویس دین و اندیشه پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک؛ بخش مهمترین عناوین:

آیت الله علوی گرگانی
قم - یکی از مراجع تقلید گفت: برخی از موقوفات عام هستند که می‌توان صندوقی را تشکیل داد و عواید حاصل از محل این موقوفات را تجمیع کرد.

به گزارش خبرنگار بی‌باک، آیت الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی غروب پنجشنبه در دیدار رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در سخنانی اظهار داشت: سازمان اوقاف اقدامات بسیار زیادی انجام می‌دهد و ابعاد آن شئونات مختلف جامعه را در بر می‌گیرد که باید این فعالیت‌ها بیشتر به مردم شناسانده شود؛ چرا که آن‌گونه که باید و شاید مردم از این اقدامات اطلاعات کافی ندارند.

استاد برجسته حوزه علمیه قم اظهار داشت: برخی از موقوفات مصرف خاصی برای آن‌ها تعیین نشده و به عبارتی عام هستند که در این راستا می‌توان صندوقی را تشکیل داد و عواید حاصل از محل این موقوفات را با نظر رهبر معظم انقلاب و همچنین مراجع عظام تقلید هزینه کرد که از جمله این محل‌ها می‌توان کمک به حوزه‌های علمیه باشد.

وی افزود: حوزه‌های علمیه برای آن که بتوانند استقلال خود را حفظ کنند می‌بایست از نظر اقتصادی تأمین باشند که از محل موقوفات عام برای این امر می‌توان استفاده کرد و مشکلاتی که امروز حوزه‌های علمیه و طلاب علوم دینی با آن مواجه هستند برطرف خواهد شد.

آیت الله علوی گرگانی عنوان کرد: امامزادگان و بقاع متبرکه امروز وضعیت بهتری نسبت به گذشته دارند و فعالیت‌های فرهنگی بسیاری از جمله فعالیت‌های قرآنی در این اماکن برنامه ریزی شده و در حال اجرا است که از تلاش همه دست اندرکاران در این زمینه باید قدردانی کرد.لینک کوتاه: betanews.ir/news/396228

خبر فوق مربوط به رسانه موبایل می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم