خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 129
جهان > آمریکا - همشهری آنلاین:
مقامات هواپیمایی کلمبیا روز پنجشنبه تایید کردند که علت سقوط هواپیمای حامل فوتبالیست‌های تیم شاپه کوئنسه، نبودن سوخت کافی بوده است.

سقوط

در مکالمۀ ضبط شده که لحظاتی قبل از سقوط این هواپیما میان خلبان و برج مراقبت فرودگاه این شهر برقرار شده، خلبان از اتمام سوخت و از کار افتادن تمامی دستگاه های الکترونیکی هواپیما سخن می گوید و پس از آن هواپیما از رادار محو می شود.

به گزارش یورونیوز این هواپیما با ۷۷ سرنشین و خدمه روز سه شنبه در حالیکه عازم شهر مادلین کلمبیا بود، سقوط کرد و ۷۱ سرنشین آن جان باختند که بیشتر آنها فوتبالیست های تیم شاپه کوئنسه بودند.

قرار بود این تیم که به فینال جام باشگاه های آمریکای لاتین راه یافته بود روز پنجشنبه به مصاف آتلتیکو ناسیونال کلمبیا برود.

به همین مناسبت و بطور همزمان، مراسم گرامیداشت قربانیان این سانحه در ورزشگاه های دو تیم در شهرهای شاپکو در برزیل و مادلین در کلمبیا روز پنجشنبه و درست در ساعت تعیین شده برای این بازی برگزار شد.

در میان کشته شدگان سقوط این هواپیما، ۲۰ خبرنگار ورزشی آمریکای لاتین نیز دیده می شوند. شش نفر از سرنشینان این هواپیما زنده مانده اند که سه نفر از آنها از اعضای تیم فوتبال شاپه کوئنسه هستند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396219

خبر فوق مربوط به رسانه رسا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم