کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 106

حجت الاسلام والمسلمین علی رضایی بیرجندی، عصر پنجشنبه در مجلس ترحیم ارتحال عالم ربانی، آیت الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی، در مسجد امام حسین(ع)بیرجند، افزود: انبیا برای عالمان دین اسلام درهم و دینار به ارث نمی گذارند بلکه آنچه که به ارث می گذارند علم است، علمی که در راستای حقانیت خداوند است.
وی عنوان کرد: علم از 2 طریق حاصل می شود که یکی همان علمی است که از راه آموزش، انسان کسب می کند اما دیگری علمی است که انسان به ارث می برد و این همان نتیجه سنخیت است.
به گفته وی یکی از مهمترین ویژگی های انبیا، حضور در متن جامعه و تلاش، ایثار و خدمت به مردم زمانه خودشان بوده که عالمان دین هم برهمان مبنا عمل می کنند و این ویژگی را از عالمان الهی که همان انبیا، هستند به ارث برده اند.
وی در ادامه اظهار کرد: یکی از ادله های اصلی ولایت فقیه هم همین ویژگی است چون مقام معظم رهبری مردمی و از مردم است و برای رساندن جامعه به سعادت و کمال می کوشند.
وی با اشاره به اینکه خداوند، انبیا را به عنوان فضل و کرم خود می فرستد تا انسان ها را از مسیرهای شیطانی دور کنند، افزود: عالمان حقیقی هم همان کسانی هستند که این راه را ادامه داده اند و کسانی که با علم خود جامعه را به مسیرهای شیطانی راهنمایی می کنند وارث انبیای الهی نیستند و بنده شیطان اند.
به گفته وی خداوند انبیا را به عنوان نایب خود برای هدایت بشر فرستاد و پیامبران الهی خلیفه خداوند در بین مردم هستند و به تبع آن فرد عالم چون نایب و وارث انبیا است باید همین رسالت را دنبال کند.
وی اضافه کرد: دنیا ساحر است و مدیریت سحر دنیا جز با وجود انبیا الهی و علما محقق نمی شود و آن چیزی که امروزه به عنوان یک آسیب در انقلاب وارد شده همین سحر است که ممکن است بعضی ها را درگیر هواهای نفسانی و دنیا پرستی کند.
وی با اشاره به اینکه مسئولان باید با مردم و در سطح مردم باشند، افزود: وزیر و مسئولی در نظام جمهوری اسلامی که ثروت میلیاردی دارد نمی تواند درد مردم را بفهمد.
وی آیت الله موسوی اردبیلی را فردی مردمی و پایبند به اسلام و انبیا دانست و گفت: وقتی همه سوسیالیست ها و منافقین « جنبش مسلمانان مبارز » حضور داشتند و از انسان های ولایی خبری نبود، وی سخنرانی های مستدل و محکمی در مقابل استکبار می کرد و خوشا به حال کسانی که مستحکم در راه امام و شهدا ایستادگی کردند.
در این مراسم معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی ، سرپرست حوزه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ،مشاور و مدیر کل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری ، فرمانده سپاه انصار الرضا (ع)، فرماندار بیرجند، ... و جمعی از مردم حضور داشتند.
میرکریم موسوی کریمی معروف به سید عبدالکریم موسوی اردبیلی، متولد ۸ بهمن ۱۳۰۴ از مراجع تقلید ایرانی شیعه بود که در تاریخ سوم آذر ماه 1395 به دیار ابدیت شتافت.
او از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۸ رئیس دیوان عالی کشور، و عالی‌ترین مقام قضایی ایران بود و در سالهای پایانی عمرش ریاست دانشگاه مفید را بر عهده داشت.
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار خراسان جنوبی به کانال تلگرامی irnabirjand@ ملحق شوید.
*3215*2047*خبرنگار- محمدرسول ابراهیمی اسفدن* انتشار دهنده- عباسقلی اشکورجیری*

انتهای پیام /*

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396208

خبر فوق مربوط به رسانه ایرنا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم