کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 148

مردم شما شایسته‌ی زندگی بهتری هستند و همین موضوع درباره‌ی مردم دیگر نقاط جهان نیز صدق می‌کند. درباره‌ی دونالد ترامپ صحبت نمی‌کنیم. این نوشته درباره‌ی کمپانی‌های خودروسازی آمریکا و یا حداقل برخی از آن‌هاست که با ورود رئیس‌جمهور جدید شاید منزوی‌تر شوند.

Cadillac CT6 2016Cadillac CT6 2016
در هفته‌ای که ترامپ به‌طور شوکه کننده‌ای به ریاست جمهوری آمریکا انتخاب شد ما نیز با راندن برخی مدل‌های جذاب آمریکایی در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس شوکه شدیم. ساخته‌های بیوک، کادیلاک، شورلت و کرایسلر به تنهایی محصولات بدی نیستند؛ اما وقتی در برابر رقبای آلمانی، انگلیسی، ایتالیایی، ژاپنی، کره‌ای و سوئدی قرار می‌گیرند این احساس ایجاد می‌شود که آمریکایی‌ها در لیگی متفاوت و نه بالاتر حضور دارند.

New 2017 Buick LaCrosseNew 2017 Buick LaCrosse
برای مثال برخی خودروهای انگلیسی مثل استون مارتین DB11، جگوار اف-پیس، مک لارن 570S و رنجروور اووک کانورتیبل در اصل بریتانیایی بوده و کلاس و پرستیژ بالایی دارند و در عین حال خودروهایی برای تمام نقاط جهان هستند.

2016-Lincoln-MKX-AWD-27-EcoBoost-front-three-quarter-in-motion-06
اما در مقابل خودروهایی مثل بیوک لاکراس، کادیلاک CT6، شورولت کروز و مالیبو هیبرید به همراه کرایسلر پاسیفیکا همان حس و حال “خودرویی برای تمام نقاط جهان” را ندارند؛ و آن فاکتور “باید آن را بخرم” در محصولات آمریکایی کجاست؟ ما این را دیگر نمی‌توانیم احساس کنیم؛ و این را به عنوان کسی می‌گوییم که پیش از این دو خودروی آمریکایی را خریداری کرده است.

2017 Chrysler Pacifica Hybrid2017 Chrysler Pacifica Hybrid
ژاپنی‌ها و آلمانی‌ها تمام فوت‌وفن ساخت خودرویی جذاب برای سرزمین‌های خارجی را می‌دانند درحالی‌که کره‌ای‌ها و انگلیسی‌ها نیز در این زمینه عملکرد خوبی دارند؛ اما آمریکایی که روزبه‌روز منزوی‌تر می‌شود (انتخاب ترامپ یک نشانه از آن است) در این زمینه قافیه را می‌بازد. حتی ظاهر، احساس، بو و سواری خودروهای آمریکایی برای همین کشور و نه برای جهان است. این مایه‌ی شرمساری است اما متأسفانه حقیقت دارد… نظر شما چیست؟

منبع: autoexpress

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396183

خبر فوق مربوط به رسانه پدال می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم