خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
img

رییس جمهوری روسیه در پیام سالانه خود از غرب برای وضع تحریم های ضدروسی سپاسگزاری کرد و گفت: محدودیت ها علیه روسیه سبب گسترش توان داخلی برای تولیدات بیشتر به ویژه در بخش های مهمی از جمله کشاورزی شد.

به گزارش ایرنا پوتین امروز (پنجشنبه) در سخنرانی سالانه خود در مجلس فدرال این کشور که زنده از شبکه های تلویزیونی پخش می شد، خاطرنشان کرد: روسیه پیش از تحریم ها وارد کننده محصولات کشاورزی بود که اکنون به تولید کننده عمده جهانی تبدیل شده است.

وی افزود: شرکای ما تحریم هایی را علیه روسیه وضع کردند و ما نیز بطور متقابل پاسخ دادیم.

رییس جمهوری روسیه با بیان اینکه باید از وضعیت کنونی بهترین استفاده را کرد گفت: تحریم ها تا ابد نخواهد باقی نمی ماند و باید از آن بهره بگیریم.

پوتین خاطرنشان کرد: عرصه کشاورزی روسیه درآمدهای بیشتری از بخش فروش تسلیحات داشته و سال گذشته ۱۶/۲ میلیارد دلار محصولات از این بخش صادر شد در حالیکه درآمد صادراتی جنگ افزار حدود ۱۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار بود.

رئیس جمهوری روسیه گفت: امسال پیش بینی می شود تا ۱۶/۵ میلیارد دلار صادرات کشاورزی داشته باشیم.

پوتین همچنین به موقعیت پایدار و مستحکم صادرات تسلیحات روسیه در سطح جهانی اشاره کرد.

سخنان امروز پوتین در سالن «افتخارات نظامی» روسیه سیزدهمین پیام سالانه وی در ۱۶سال حکومت است که در آن حدود یکهزار نفر از سران و نمایندگان مجلس دوما و شورای فدراسیون، اعضای دولت، روسای نهادهای حکومتی و رهبران مذاهب سنتی روسیه حضور دارند.

طبق قانون اساسی روسیه، رییس جمهوری هر سال پیام خود به پارلمان را در باره وضع این کشور و سوگیری های اصلی سیاست داخلی و خارجی ایراد می کند.

انتهای پیام

کلمات کلیدی: تحریم - روسیه - پوتین

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396176

خبر فوق مربوط به رسانهانصاف می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم