خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
نمایی از مسجد الکریم در منطقۀ پرویدنس در ایالت رودآیلند امریکا نمایی از مسجد الکریم در منطقۀ پرویدنس در ایالت رودآیلند امریکا

گزارش ها حاکی است مساجد بیشتری در امریکا نامه های تهدیدآمیز دریافت کرده اند که درآن ها به مسلمانان هشدار داده شده است اگر می خواهند زنده بمانند، این کشور را ترک کنند.

مسجد الکریم در منطقۀ پرویدنس در ایالت رودآیلند، تازه ترین مکان عبادت مسلمانان است که نامه ای نفرت آمیز دریافت کرده است. در این نامه از مسلمانان با عنوان «پلید و فرومایه» یاد شده است.

پلیس پرویدنس گفت با توجه به این نامۀ تهدیدآمیز، نیروهای امنیتی گشت زنی حوالی این مسجد را افزایش خواهند داد.

فیصل الانصاری از مرکز اسلامی رودآیلند این نامه را «به شدت هشدارآمیز» خوانده است.

وی در گفتگو با یک شبکۀ تلویزیونی محلی گفت: «احساس می کنید که موج نفرت به پاشنۀ در خانۀ شما رسیده است ... به شدت برای اعضای جامعه ، فرزندان و خانواده مان نگران هستیم.»

همچنین یک مدرسۀ خصوصی در ایندیاناپولیس در ایالت ایندیانا که به یک مسجد محلی وابسته است، روز سه شنبه یک نامۀ نفرت آمیز دریافت کرد.

جامعۀ اسلامی امریکای شمالی که در پلین فیلد در ایالت ایندیانا قرار دارد، گفت این نامه به مدرسه ام تی آی وابسته به مسجد الفجرِ مرکز اسلامی ایندیاناپولیس، ارسال شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب امریکا

در این نامه نوشته شده بود دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب امریکا، «کاری را با مسلمانان می کند که هیتلر با یهودیان کرد» و «وسائل خود را جمع کنید و از شرایط خطرناک فرار کنید.»

تمبر این نامه ها به تاریخ 21 نوامبر (اول آذر) در سانتا کلاریتا در ایالت کالیفرنیا مهر خورده است.

در هفته‎های اخیر، 6 مسجد ایالت کالیفرنیا ازجمله در شهرهای لس آنجلس و سن خوزه نامه های تهدیدآمیز دریافت کرده اند.

شورای روابط امریکایی–اسلامی، بزرگ ترین گروه حامی مسلمانان امریکا، از پلیس فدرال خواسته است تا دربارۀ این نامه های تهدیدآمیز تحقیق کند.

در همین حال گروه های حامی حقوق مدنی دربارۀ احتمال افزایش حملات علیه گروه های اقلیت ازجمله مسلمانان، با روی کار آمدن دونالد ترامپ، هشدار داده اند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع «پرس تی وی فارسی» بلامانع است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396141

خبر فوق مربوط به رسانهپرس تی وی می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم