خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
شهرضا - قائم مقام سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: اعتبارات آموزش فنی و حرفه‌ای تنها 1.2 درصد اعتبارات آموزشی کشور است در حالی که بروز مشکلاتی نظیر بیکاری در کشور ضرورت افزایش این اعتبارات را دوچندان کرده است. اعتبارات فنی و حرفه‌ای تنها 1.2 درصد اعتبارات آموزشی کشور است به گزارش خبرنگار ایمنا در شهرستان شهرضا، رحمت الله رحمتی در «جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان شهرضا» عنوان کرد: مسئولان کشور باید به ضرورت توسعه آموزشهای فنی و حرفه ای و توانمند سیازی نیروی انسانی توجه کنند.
وی اذعان کرد: متأسفانه در برنامه ششم توسعه از توجه به مقوله آموزشهای فنی و حرفه ای غفلت شده است با وجود اینکه بارها مکاتبات زیادی در این باره با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انجام شده است تا ثابت کنیم ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای یکی از بهترین راه های کاهش امار بیکاری در کشور است.
قائم مقام سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت: اعتبارات آموزش فنی و حرفه ای تنها 1.2 درصد اعتبارات آموزشی کشور است در حالی که بروز مشکلاتی نظیر بیکاری در کشور ضرورت افزایش این اعتبارات را دوچندان کرده است.
رحمتی ادامه داد: مسائل اقتصادی در کشور همانند یک پازل است که باید مجموعه ای از عوامل برای رفع یک مشکل با یکدیگر متحد شوند، برای رفع مشکل بیکاری هم باید آموزشهای مناسب و همسو با نیاز بازار کار و تغییر فرهنگ کار در کشور با هم هماهنگ شوند.
وی عنوان کرد: استقرار شهرضا در چهار راه شمال جنوب کشور به عنوان یکی از مهمترین امتیازات این شهرستان محسوب می شود که زمینه جذب توریست و همچنین توسعه صنعت حمل و نقل جاده ای را فراهم کرده است.
قائم مقام سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت: لازم است در کنار کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در شهرستان، کارگروه پژوهشی با حضور دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی شهرستان تشکیل شود تا زمینه های اشتغال در شهرستان را شناسایی و با استفاده از امکانات آموزشی مرکز فنی و حرفه ای، برای مهارت آموزشی اقدام شود.02149/131/5
کانال اطلاع رسانی: https://telegram.me/imnanews

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396113

خبر فوق مربوط به رسانهایمنا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم