جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرگزاری شبستان از اصفهان و به نقل از روابط عمومی عقیدتی سیاسی منطقه پداه مرکزی شهید نصر اصفهانی، حجه الاسلام پورعابد در جمع کارکنان منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز شهادت امام رضا (ع)، به بیان حدیثی از آن امام همام پرداخت و گفت: در این حدیث نورانی رسیدن به حقیقت ایمان دارای سه شرط است که اولین شرط آن «التقفه فی الدین» «فقاهت در دین» مطرح گردیده است.

وی افزود: منظور از فقاهت در دین، علم و اگاهی عمیق نسبت به دین است.

رئیس عقیدتی سیاسی پایگاه هوایی شهید بابایی با بیان اینکه معنای این جمله این نیست که هر مسلمان و شیعه ای باید یک اسلام شناس در سطح شهید مطهری باشد بیان داشت: هرکس باید با توجه به توان خودش در این مسیر بکوشد تا دشمنان دین نتوانند با یک شبهه بسیار ساده او را از مسیر دین منحرف سازند.

وی با بیان اینکه حمله به مقدسات در فضای مجازی بسیار زیاد است گفت: دسترسی به شبهه آسان است ولی یافتن پاسخ آن نیاز به همت دارد که لازم است هرکس با شبهه ای روبرو شد با پرسش از یک متخصص دینی آن را برای خود حل کند.

پورعابد مطالعه عمیق منابع اصیل اسلامی مانند قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه را در شناخت دین بسیار موثر خواند و گفت: جرجرداق که یک مسیحی است در یکی از یادداشت های خود می گوید: من نهج البلاغه را 200 مرتبه مطالعه کرده ام.

رئیس عقیدتی سیاسی پایگاه هوایی شهید بابایی دومین شرط رسیدن به حقیقت ایمان را با توجه به حدیث نورانی امام رضا (ع)، «حسن التقدیر فی المعیشه» «برنامه ریزی دقیق در زندگی» عنوان کرد و گفت: اسلام دین بسیار با ظرافتی است و از مسلمانان می خواهد که انضباط دینی داشته باشند و با برنامه ریزی دقیق در زندگی و در تمام مسائل همه ی جوانب را برای داشتن یک زندگی خوب در نظر بگیرند.

وی با بیان حدیثی از معصومین (ع) که فرمودند« از ما نیست کسی که دنیا را به خاطر آخرت و آخرت را به خاطر دنیا ترک کند» گفت: خداوند نیز در قرآن کریم مردانی را که اهل تجارت اند وی این تجارت آنها را از یاد خداوند باز نمی دارد، تعریف و تمجید کرده است.

حجه الاسلام پورعابد سومین شرط رسیدن به حقیقت ایمان در کلام نورانی امام رضا (ع) را «صبر علی الرزایا» «صبر بر بلا و مصیبت» عنوان کرد و گفت: در دنیا، داشتن یک زندگی عاری از مشکلات که کاملا مورد رضایت ما باشد امکان پذیر نیست چرا که داشتن چنین زندگی فقط در آخرت متصور است .

وی افزود: انسان مومن باید در مقابل مشکلات صابر باشد و به آنچه خداوند برایش مقدر کرده راضی باشد که در اخلاق از آن به عنوان «مقام رضا» یاد می شود.

پایان پیام/121 ضمیمه :

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396102

خبر فوق مربوط به رسانهشبستان می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم