کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:

احمد علیرضابیگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در تبریز، اظهار داشت: وقف پاک ترین معامله انسان با خدا است؛ اگر فرهنگ وقف به صورت صحیح در جامعه نهادینه شود، بسیاری از مشکلات جامعه برطرف می شود.

وی ادامه داد: این سنت حسنه، باید از محدودیت خارج شده و با تبیین نقش وقف در جامعه و در بین آحاد مردم موجبات پیشرفت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جامعه فراهم شود.

بیگی با انتقاد از عدم استفاده بهینه از ظرفیت های فرهنگی و اقتصادی وقف در جامعه تصریح کرد: باید با اطلاع رسانی اثرات و فواید وقف در جامعه، مردم را از تاثیرات این امر خداپسندانه آگاه و آنان را به انجام این امر معنوی ترغیب کرد.

وی با بیان این که اداره کل اوقاف و امور خیریه تشکیلاتی صرفاً اداری نیست، گفت: این سازمان در حقیقت تشکیلاتی مردمی است که در صورت احیای موقوفات و فرهنگ سازی این سنت حسنه می تواند بی نیاز از دولت مجموعه خود و مسائل فرهنگی کشور را اداره کند.

بیگی با بیان این که احیای موقوفات فراموش شده از دیگر وظایف سازمان اوقاف است، ابراز کرد: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بایستی از ظرفیت ها و قابلیت های وقف در استان به صورت مطلوب استفاده کند.

نماینده مجلس با بیان این که احیای موقوفات بزرگ از جمله ربع رشیدی تبریز آثار فراون فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دارد، گفت: این موقوفه بزرگ که در کشورهای مختلف نیز رقبه دارد، یکی از بزرگترین موقوفات جهان اسلام نیز شناخته می شود./302/935/ب1

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396101

خبر فوق مربوط به رسانه رسا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم