خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
نور امید معلم بلوچ دلگانی به چشمان مریم
به گزارش بی‌باک نیوز به نقل از دلگان پرس، همیشه داستان فداکاری معلمان ​برای دانش آموزان خود را شنیده ایم، شنیده ایم که مثل شمعی برای دانش آموزان خود سوخته اند تا درس فداکاری را به صورت عملی به آنها یاد بدهند، از حسن امیدزاده معلم کلاس پنجم ابندایی روستای بیجار سرشفت که در زمستان 76 با به خطر انداختن جان خود، جان 30 دانش آموز را از مرگ نجات داد تا معلم مهابادی که سر خود را برای دانش آموز سرطانی اش تراشید، از حمیدرضا گنگوزهی معلم خاشی که چند ماه قبل با فداکاری و از خودگذشتی باعث شد که جان دانش آموزان از مرگ نجات یابد و خود زیر آور برود، معلمی که برای همیشه نام و یادش نه تنها برای دانش آموزان روستای مرزی نوکجو در استان سیستان و بلوچستان باقی خواهد ماند، بلکه نام و یادش برای همیشه در ذهن ها باقی خواهد ماند، و تا ریگی معلم دیگر سیستانی و بلوچستانی که برای دانش آموزان با هزینه خود صبحانه فراهم می کند. اینها همه گوشه ای از ایثار و از خودگذشتگی معلمانی است که از دیرباز تاکنون در آسمان تعلیم و تربیت کشور می درخشد، اما این از خودگذشتگی ها به این موارد ختم نمی شود در روزهای اخیر معلمی از اسفند جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان با تامین هزینه چشم پزشک و عینک برای دانش آموزان خود باعث شد تا این دانش آموز دوباره راهی مدرسه شود، گرچه این دانش آموز هنوز نیاز به درمان دارد ولی این اقدام، باز هم فداکاری و از خودگذشتگی معلمان را می رساند. خبرنگار ما گفتگویی را با این معلم فداکار بلوچ انجام داده است ( در ابتدا این معلم فداکار راضی به این مصاحبه نبود ولی جهت ترویج و گسترش فرهنگ از خود گذشتگی و ایثار این مصاحبه را انجام داده است) که در ادامه آن را می خوانید: زیور امیری معلم مدرسه حضرت مریم روستای اسفند بخش جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه این دانش آموز از چند سال قبل چشمانش دچار ضعف شده بود گفت: شرایط مالی خانواده دانش آموزم طوری بود که توان تامین مخارج پزشک را نداشتند. وی با بیان اینکه این اواخر درد چشم درس خواندن را برای این دانش آموز بسیار مشکل کرده بود افزود: با هزینه خودم این دانش آموز را چندین بار به مطب چشم پزشکی بردم و تمام مخارج پزشکی و هزینه عینک این دانش آموز را تامین کردم. این معلم روستای اسفند با بیان اینکه وظیفه معلمی و انسانی اش حکم می کرد که این عمل را انجام دهد تصریح کرد: معلمان باید با از خودگذشتگی و ایثار درس زندگی را به دانش آموزان خود و سایر انسانها بدهند. زیور امیری با اشاره به اینکه این دانش آموز هنوز باید تحت درمان و زیر نظر پزشک معالجش باشد خاطر نشان کرد: کودکان و دانش آموزان زیادی مثل مریم در این مناطق زندگی می کنند که نیاز به رسیدگی دارند. مریم دانش آموز کلاس هفتم مدرسه حضرت مریم روستای اسفند با نور امیدی که معلمش به او هدیه داده است، به تحصیلاتش ادامه می دهد و منتظر روزهای بهتری است، این نور امید را می توان از دور هم در چشمان مریم های این مناطق دید. گفتنی است روستای اسفند در 90کیلومتری جنوب مرکز شهرستان دلگان واقع شده است.

-----------------------------------------------------------------------------

تذکر: کاربر محترم! انتشار مطالب دیگر رسانهها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" یا پل ارتباطی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، منتشر گردد.

Y1399698951

------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید -------------

روزنامه‌های عمومی | روزنامه‌های اقتصادی | روزنامه‌های ورزشی | سایر روزنامه‌ها| هفته‌نامه و ماهنامه | نشریات استانی


لینک کوتاه: betanews.ir/news/396019

خبر فوق مربوط به رسانه موبایل می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم