خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
حزب الله : رئیس‌جمهوری روسیه در نطق سالانه خود از گسترش درگیری‌های در تمام جهان از جمله کشورهای باثبات در اروپا ابراز نگرانی کرد و گفت: «مسکو به دنبال همکاری با دولت جدید آمریکاست».

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،«ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه در سخنرانی سالانه خود در پارلمان این کشور تأکید کرد، روسیه نگران گسترش تنش ها و درگیری ها در کشورهای مختلف جهان، حتی کشورهای با ثبات نظیر اروپا است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اینترفکس»، رئیس جمهوری روسیه درباره بحث آزادی بیان تأکید کرد: «هیچ کس نمی تواند مردم را از تفکر و ابراز عقیده آزادانه درباره سیاست، رسانه و دیگر موضوعات منع کند».

وی افزود: «زمانی که درباره آزادی صحبت می کنیم، هیچ کس نباید سنت های ملی را نقض کند و در عین حال واکنش تهاجمی نیز غیرقابل قبول است و دولت روسیه شدیدا این گونه واکنش ها را سرکوب خواهد کرد».

رئیس جمهوری روسیه درباره توان نظامی این کشور نیز گفت: «در سال های گذشته سامانه های دفاعی خود را به حدی توسعه داده ایم که بخش دفاعی روسیه به عنوان یک الگو برای دیگر کشورها مطرح شده است».

پوتین در بخش دیگری از اظهاراتش تأکید کرد: «یک عنصر مهم در ایجاد ثبات جهانی، همکاری است نه سلطه».

وی افزود: «همکاری میان روسیه و آمریکا در حل مشکلات جهانی به نفع جامعه بین المللی است».

رئیس جمهوری روسیه درباره دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا نیز تأکید کرد: «ما در مسکو مایلم به همکاری با دولت جدید آمریکا هستیم».

فرمانده کل قوای روسیه ادامه داد: «ما امیدواریم که بتوانیم با واشنگتن در مبارزه با تروریسم همکاری داشته باشیم».

وی با تأکید بر اینکه «روسیه به دنبال دشمن نیست بلکه به دوست نیازمند است» افزود: «روسیه و آمریکا باید به مسائل منطقه و مسائل جهانی بپردازند، چرا که این دو کشور مسئول امنیت بین المللی هستند. مسکو همچنین همکاری های خود با پکن را افزایش داده است».

پوتین در ادامه گفت: «ما در ماه های گذشته با فشار گسترده خارجی مواجه بوده ایم. غرب در حالی روسیه را به سانسور متهم می کند که خود در حال سانسور است و به آن متوسل شده است».

رئیس جمهوری روسیه همچنین از تصمیم این کشور برای ساخت پلی برای اتصال کریمه به خاک روسیه خبر داد و گفت که ترتیبات لازم برای انجام این کار صورت گرفته است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396007

خبر فوق مربوط به رسانهحزب الله می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم