خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری کشور گفت: گردشگری تنها صنعت سازگار با محیط زیست است و راه حل برون رفت از تمام بحران ها است. گردشگری به برترین و فعال ترین صنعت در جهان تبدیل خواهدشد به گزارش ایمنا، مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری کشور ضمن حضور در مراسم افتتاحیه جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری در سه بخش سهم گردشگری در اقتصاد جهانی، نسبت کشور ایران با صنعت گردشگری و هم چنین سفره ایرانی فرهنگ گردشگری به ارائه سخن پرداخت و گفت: احساس می کنم که ضروری است توجه به گردشگری فراتر از کلام به برنامه و اقدام تبدیل شود و با شناخت عمیق زوایای این صنعت، گردشگری به گفتمان برتر کشور تبدیل شود، لذا لازم است که مسئولین میراث فرهنگی در گفتمان های آتی خود حتماً کلامی درباره گردشگری ارائه کنند تا اهمیت آن برای آحاد مردم، مسئولین و فعالان این صنعت تبیین شود.
علی باقر نعمتی زرگران افزود: صنعت گردشگری امروزه 10 درصد اقتصاد جهانی را به خود اختصاص داده و 7 هزار میلیارد تومان تولید ناخالص اقتصادجهانی به گردشگری اختصاص دارد اما کل ناخالص ما زیر هزار میلیارد تومان است.
وی گفت: درآمد مستقیم کشورهای موفق در این عرصه 200 میلیارددلار در سال گذشته بوده است و از شیبی رو به بالا برخوردار است که با هیچ صنعتی قابل مقایسه نیست و سومین صنعت مهم و پیشرو در جهان است که کم کم به برترین و فعال ترین صنعت تبدیل می شود.
نعمتی زرگران اظهار داشت: از یازده شغل در جهان، یک شغل به گردشگری مرتبط است، در ایران 400 هزار نفر در زمینه گردشگری شاغل هستند. هر 9 گردشگر که وارد کشور می شود یک شغل در آن کشور ایجاد می شود.
مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری کشور ادامه داد: بخش اقتصادی یکی از شاخه های مهم صنعت گردشگری است اما آثار امنیتی و دیپلماتیک غیرقابل ارزش گذاری نیز در این صنعت وجود دارد. هرگردشگر که وارد یکی از شهرها بشود تا پایان عمر در جان و روحش رسوخ دارد و این پیوند عظیم و تعمیق دیپلماتیک، ارزش های فرامادی است و چه بسا با توسعه گردشگری، نیاز به سرمایه گذاری در حوزه امنیتی هم کاهش می یابد.
وی گفت: به گفته یکی از مسئولین یونسکو، اگر این امکان وجود داشت باید کل کشور ایران را در میراث ملموس و ناملموس ثبت جهانی می کردیم.
نعمتی با اشاره به موقعیت جغرافیای ایران و شرایط متنوع اقلیمی و تنوع اقوام که به واقع از آن با عنوان موازییک اقوام یاد نموده اند، افزود: گردشگری راه حل برون رفت از تمام بحران ها است و باعث توسعه جوامع محلی و توزیع ثروت می شود و کل جامعه را بهره مند می کند. گردشگری تنها صنعت سازگار با محیط زیست و صنعتی سبز است.
مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری کشور تصریح نمود: اگر در صنعت برای شغل به 300 میلیون تومان هزینه نیاز است، در گردشگری 30 میلیون تومان لازم است و مزیت دیگر آن سرعتی است که برای اشتغال در این صنعت وجود دارد. هرچند که باید از آن مراقبت نمود زیرا به سرعت ازبین می رود همانطور که دوسال قبل در اصفهان رخ داد و همه ما اعم از مسئولین و آحاد مردم وظیفه داریم که از این صنعت حفاظت کنیم.
نعمتی زرگران ضمن اشاره به فرازی از سخن مقام معظم رهبری که در ابلاغیه برنامه 5 ساله ششم، گفت: مقام معظم رهبری تنها موضوعی را که به صراحت فرمودند باید به نقطه تعیین کننده برسد، گردشگری است. این یک وظیفه است که همراه خود ضرورت می آورد.
وی با اشاره به این که سهم هر گردشگر از غذا 15 درصد است یعنی حدود 150 تا 200 دلار برای غذا هزینه می کند، خاطرنشان ساخت: یکی از ظرفیت های ما در حوزه گردشگری، غذا است که در اختیار سه فرهنگ از جهان است و دنیا متقاعد شده که یکی از مکتبها مکتب ایرانی است ولی باید توجه داشت که در کشور با ظهور غذاهای فست فود، با تهدید مواجه است. باید آنها را احیا کرد و در منوی رستورانها جای داد تا به تدریج به فرهنگ عمومی تبدیل شود.
12168/135/5 کانال اطلاع رسانی: https://telegram.me/imnanews

لینک کوتاه: betanews.ir/news/396005

خبر فوق مربوط به رسانهایمنا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم