خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: توجه ویژه نشریه بیمه‌گران آسیا و آفریقا به صنعت بیمه ایران

در آستانه روز بیمه و با توجه به تداوم فعالیت‌ها و مذاکرات بین‌المللى صنعت بیمه کشور، نشریه سندیکای بیمه‌گران آسیا و آفریقا (فیر‌) به‌صورت ویژه به ارایه و انتشار موقعیت صنعت بیمه کشور براى بازارهاى بیمه آسیا و آفریقا پرداخت.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، در این شماره از نشریه سندیکای بیمه گران آسیا و آفریقا «فیر»، به مشخصات ژئوپولیتیکی، جمعیت شناسی، شرکت های بیمه و بیمه اتکایی فعال در کشور، شاخص های آماری همچون ضریب نفوذ، مجموع حق بیمه سالیانه، مناطق آزاد تجاری و شرکت های فعال در این مناطق، معرفی نهادهای فعال در عرصه بیمه مشتمل بر بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، شورای عالی بیمه، صندوق تامین خسارات بدنی، پژوهشکده بیمه و مختصری از پیشینه تاریخی ظهور بیمه در کشور پرداخته است.

همچنین در بخش های دیگر فعالیت های عمده و قابل تامل در صنعت بیمه، مانند بیمه اتکایی و اجباری، مروری بر قوانین و مقررات تاسیس شرکت بیمه، عملکرد صنعت در رشته های مختلف بیمه ای طی پنج سال گذشته مبتنی بر حداقل سرمایه، حق بیمه مستقیم، شبکه های فروش، رتبه کشور از منظر ضریب نفوذ بیمه در سطح بین المللی، پیش بینی رشد در رشته های متنوع بیمه ای، اهداف بلند مدت فعالین بازار بیمه کشور تا سال 2025 مورد توجه قرار گرفته است.

از سوی دیگر نشریه فیر، به اصلاح آئین نامه ارزیابی توانگری و نظارت بر شرکت های بیمه، افزایش سقف پوشش بیمه ای توسط آژانس اعتبارات اتریش (OeKB) از 280 به یک میلیارد یورو، همچنین بازگشایی حساب بانک مرکزی توسط بانک مرکزی اتریش پرداخته است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395945

خبر فوق مربوط به رسانهفارس نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم