جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 295
معرفی چانگان CS95 هفت نفره+عکس

به گزارش «پرشین خودرو»، چانگان مدل CS95 خود را در نمایشگاه گوانگژو معرفی کرد که طراحی بسیار خوبی دارد. چند وقت پیش هم در نمایشگاه خودروی پکن در فروردین، از یک SUV جدید رونمایی شد که یک کپی محض از لندروور دیسکاوری اسپرت بود. البته آن زمان گفته شد که این خودرو نمونه مفهومی است.

توان موردنیاز چانگان CS95 از یک پیشرانه ۲ لیتری توربو با ۲۳۳ اسب بخار قدرت و ۳۸۰ نیوتن متر گشتاور تأمین می شود که نیروی آن توسط یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک و سیستم AWD چانگان به هر چهارچرخ انتقال می یابد.

چانگان می گوید این گیربکس که توسط خودش توسعه یافته، توانایی انتقال تا ۷۴۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. این مدل بزرگ ترین خودرویی است که تاکنون توسط چانگان ساخته شده و با خودروهایی چون ترامپچی GS8 و هاوال H8 رقابت خواهد داشت.

این خودرو دارای سه ردیف صندلی با ظرفیت حمل هفت نفر به صورت ۲+۳+۲ است. این صندلی ها جهت سهولت دسترسی به ردیف دوم و سوم، قابلیت حرکت به سمت جلو را دارند.

داشبورد خودرو کمی بیش ازحد خاکستری به نظر می رسد؛ اما صندلی های نارنجی -قهوه ای رنگ آن جلوه بهتری به فضا می دهد.

صفحه آمپر CS95 هم ممکن است دیجیتال به نظر برسد، اما درواقع آنالوگ بوده و با چراغ های بسیار کوچک فانتزی طراحی شده است. همچنین پانل های چوبی خودرو کیفیت خوبی دارد و لوکس احساس می شوند.

صفحه نمایش لمسی آن هم برای چنین خودرویی به اندازه کافی بزرگ بوده و مجهز به سیستم اطلاعاتی-سرگرمی و اینترنت وای فای است.

صندلی های ردیف سوم بسیار کوچک و تنگ بوده و در صورت باز بودن هر سه ردیف صندلی ها تقریبا هیچ فضای باری وجود نخواهد داشت؛ حتی برای کیسه های خرید! این مشکل در بسیاری از SUVهای هفت نفره جدید چینی وجود دارد و همه آن ها واقعا خیلی کوچک هستند.

این خودروها حداقل به ۴۰ سانتیمتر طول بیشتر جهت حمل هفت نفر نیاز دارند.

البته چانگان CS95 طولی معادل ۴.۹۵ متر دارد که ۳۶ سانتیمتر بیشتر از لندروور دیسکاوری اسپرت است.

عرض، ارتفاع و فاصله محوری این SUV چینی هم به ترتیب ۱.۹۳ متر، ۱.۷۸ متر و ۲.۸۱ متر است. خودرو با ریل های روی سقف، چراغ های بزرگ و سر اگزوزهای یکپارچه در سپر عقب، به نظر منظم و هماهنگ می رسد؛ اما این طراحی خیلی هم هیجان انگیز نیست. چانگان CS95 در سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ در بازار چین عرضه خواهد شد و انتظار می رود قیمت آن از ۱۶۰ هزار یوان (حدود ۲۳ هزار دلار) شروع شده و نهایتا به ۲۲۰ هزار یوان (حدود ۳۲ هزار دلار) برسد.

منبع چرخان

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395932

خبر فوق مربوط به رسانهطرفداری می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم