خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
تین نیوز| عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: دولت یازدهم و وزارت راه و شهرسازی اقدامات قابل توجهی جهت نوسازی ناوگان ریلی انجام داده است.
مهرداد لاهوتی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: باید به این موضوع توجه داشته باشیم که ناوگان ریلی کشورمان بسیار فرسوده است و منابع دولتی هم اجازه نوسازی ناوگان را به دولت نداده است هرچند در این مدت دولت یازدهم و وزارت راه و شهرسازی اقدامات قابل توجهی جهت نوسازی ناوگان ریلی انجام داده است.

وی افزود: وزیر راه و شهرسازی برنامه های موثری برای نوسازی ناوگان ریلی اجرایی کرده که از جمله آنها خارج سازی ناوگان ریلی بالای ۵۵ سال و بالای ۴۵ سال است.

لاهوتی با تاکید بر اینکه حادثه ریلی جمعه گذشته در شاهرود نتیجه سهل انگاری دولت نبوده است، گفت: باید به موضوع فرسودگی ناوگان توجه ویژه ای داشته باشیم. موضوعی که در چند سال گذشته وزیر راه و شهرسازی نسبت به آن هشدار داده بود.

وی ادامه داد: باید دید در این چند سال گذشته چه منابعی را در اختیار دولت یازدهم برای نوسازی ناوگان، توسعه خطوط ریلی وغیره گذاشته ایم و در این مدت وزارت راه و شهرسازی چه اقداماتی انجام داده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم با بیان اینکه درحادثه اخیر ریلی که منجر به جان باختن ۴۰ نفر از هموطنانمان شد، تنها وزارت راه و شهرسازی مقصر نیست، گفت: به طور قطع حذف آخوندی از وزارت راه و شهرسازی آسیب جدی به این حوزه وارد می کند.

وی افزود: اگر آخوندی از سمت خود استعفا و یا استیضاح شود برای سه ماه باید سرپرست برای این وزارتخانه انتخاب شود و پس از آن هم باید فردی را به عنوان جایگزین انتخاب کنند. به طور قطع نبود متولی در شرایط کنونی بر حوزه حساسی مانند وزارت راه و شهرسازی آسیب های جدی به این حوزه وارد خواهد کرد و معتقدم حذف آخوندی به صلاح نیست.

لاهوتی با بیان اینکه نباید از روی احساسات نسبت به استیضاح یک وزیر اقدام شود، گفت: معتقدم در شرایط خاص کنونی باید مدیریت آقای آخوندی ادامه داشته باشد چراکه وزیر راه و شهرسازی و تیم وی ایده های بسیار کارآمدی برای مدیریت حوزه داشته اند که مجلس هم باید به تحقق این ایده ها و اجرای برنامه ها کمک کند نه اینکه عاملی برای توقف آن باشد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی تنها مقصر این سانحه نیست، گفت: طبق برنامه باید سالانه حداقل هزار کیلومتر راه آهن در کشور ساخته شود اما وقتی منابع در اختیار این وزارتخانه قرار نمی گیرد و از سوی دیگر بخش خصوصی توان ورود به پروژه های کلان ریلی را ندارند، نمی توان وزارتخانه راه و شهرسازی و مدیران این مجموعه را مقصر این عقب ماندگی دانست. هرچند معتقدم در طول سه سال گذشته که در اوج تنگنای مالی دولت قرار داشتیم؛ پیشرفت های قابل توجهی در پروژه های ریلی داشتیم.

وی همچنین درباره استعفای محسن پروسیدآقایی مدیرعامل شرکت راه اهن گفت: معتقدم آقای پورسیدآقایی کارآمدترین متولی راه آهن درطول چند دهه گذشته بود و مسئولی بود که با توجه به تخصصش برسر کار آمده بود اما وی برای احترام و حفظ آرامش افکار عمومی از سمت خود استعفا داد که تصمیم شجاعانه ای برای دولت بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه استیضاح وزیر راه و شهرسازی اعلام وصول نمی شود، گفت: استیضاح آخوندی جدی نیست شاید موضوع طرح سوال در کمیسیون مربوطه مطرح شود که باید در این شرایط هم به دفاعیات و صحبت های آخوندی گوش دهیم اما در نهایت معتقد هستم استیضاح اعلام وصول هم شود، رای نمی آورد.​

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395906

خبر فوق مربوط به رسانهتین نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم