کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 125
آیین اختتامیه نخستین جایزه منطقه­‌ای کتاب سال جمهوری اسلامی، ویژه کتاب‌های ایرانشناسی و اسلام‌شناسی در حوزه کشورهای روس زبان، امروز یازدهم آذرماه (اول دسامبر) در مسکو برگزار می‌شود. برگزاری اختتامیه نخستین جایزه منطقه‌­ای کتاب سال جمهوری اسلامی در مسکو به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، آیین اختتامیه نخستین جایزه منطقه­ ای کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، با هدف بررسی و ارزیابی کتاب های منتشر شده با موضوع ایرانشناسی و اسلام شناسی در حوزه کشورهای روس زبان و تشویق ناشران و مولفان این حوزه، توسط موسسه خانه کتاب و با همکاری موسسات فرهنگی دیگر برگزار می شود.

جایزه بخش بین الملل کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، سال های گذشته به طور یکپارچه، متمرکز و همزمان در ایران برگزار می شد اما براساس بررسی های کارشناسی و با هدف ارتقاء سطح کمی و کیفی این بخش از جایزه کتاب سال و همچنین فراهم کردن زمینه مشارکت بیشتر شرکت کنندگان و نهادهای منطقه ای علاقه مند و مرتبط، مقرر شد تا از سال جاری، بخش هایی از این جایزه به صورت منطقه ای برگزار شود. در شیوه جدید، چندین منطقه جغرافیایی و فرهنگی تعیین شد تا هر سال کتاب های برگزیده و شایسته قدردانی با موضوع ایران شناسی و اسلام شناسی که در این حوزه های جغرافیایی منتشر شده اند، شناسایی شوند. همچنین در هر یک از این مناطق، شهری به عنوان محوریت اصلی برگزاری جایزه تعیین شد. در این انتخاب ها مسکو در بخش کتاب های روس زبان، به عنوان مرکز برگزاری جایزه منطقه ­ای کتاب سال جمهوری اسلامی ایران انتخاب شده است.

در آیین اختتامیه بخش روس زبان جایزه کتاب سال، آثار برگزیده و شایسته قدردانی در این حوزه معرفی و از پدیدآورندگان این آثار تجلیل خواهد شد؛ در این مراسم که در سالن کنفرانس کتابخانه ادبیات خارجی مسکو برگزار می شود، دکتر محسن جوادی، دبیر بخش خارجی جایزه کتاب سال (بخش های منطقه ای)، دکتر غلامرضا اعوانی، مجید غلامی جلیسه، مدیرعامل خانه کتاب، سفیر و کاردار فرهنگی ایران در روسیه و تعدادی از مسئولان نهادهای فرهنگی و همچنین نویسندگان و ناشران روسیه حضور خواهند داشت.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395901

خبر فوق مربوط به رسانه خبرگزاری کتاب می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم