خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
شهردار تبریز با گرامی‌داشت ۱۲ آذر، روز جهانی معلولان، با اشاره به این‌که نقش معلولان در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی برجسته است، بر لزوم بسترسازی عرصه عمومی شهر برای تداوم این نقش سازنده تاکید کرد.

به گزارش آناج، در پیام صادق نجفی، آمده است: با گذشت دوره های مختلف تاریخی، نقش سازنده جانبازان و معلولان، در عرصه های مختلف زندگی ثابت شده است؛ بدون ایفای این نقش، حرکت های اجتماعی، قطعاً فاقد پویایی و نشاط لازم است.

وی جانبازان و معلولان را نماد برجسته ایمان و اراده خوانده و متذکر شده است: افتخارآفرینی جانبازان و معلولان در فرصت های مختلف ملی و بین المللی، نشان دهنده این امر مهم است که نقص های جسمی و ظاهری، نمی توانند اصول کلی زندگی را با مفاهیمی از قبیل یاس و ناامیدی، پیوند دهند؛ این ایمان و اراده، الگوی مهمی است که باید مورد توجه آحاد جامعه، به خصوص جوانان باشد.

شهردار تبریز با تاکید بر این که عرصه عمومی شهر باید در خدمت حضور نشاط بخش معلولان مناسب سازی شود،، خاطرنشان کرده است: رویکردهای کلی شهرسازی، در جزئی ترین بخش های ساختاری، از قبیل تردد، حمل و نقل و بهره مندی از خدمات عمومی دستگاه های مختلف اجرایی، باید در راستای روان سازی فعالیت جانبازان و معلولان طراحی و اجرا شود؛ به همین منظور تمام تلاش شهرداری تبریز در حوزه های عمرانی سال های اخیر، با در نظر گرفتن الزامات مناسب سازی، تدوین و عملیاتی شده است.

وی با اشاره به این که فقدان مدیریت واحد شهری، چالشی است که در این حوزه نیز به چشم می آید، اظهار داشته است: شهرداری اگرچه متولی اصلی حوزه عمران و سازندگی شهر است؛ اما اختیارات محدودی در اصلاح هندسه و عرصه کلی شهر دارد؛ از این رو لازم است تا عموم بخش های اداری، اجرایی و خدماتی، بستر فعالیت های خود را مهیای تکریم بیش از پیش کم توانایان جسمی و حرکتی کنند.

نجفی در پایان با تبریک ۱۲ آذر روز جهانی معلولان، اظهار امیدواری کرد، برنامه ریزی های حوزه منابع انسانی، در خدمت بهره گیری از ظرفیت ها و استعدادهای ارزشمند جانبازان و معلولان تقویت شود.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395889

خبر فوق مربوط به رسانهآناج می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم