خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : مقامات اوگاندا از کشته شدن 55 نفر در درگیریهای غرب این کشورخبر دادند.

به گزارش «انتخاب»؛ مقامات اوگاندا گفتند که این درگیری‌ها که بین شورشیان و نیروهای پلیس نزدیک مرز جمهوری دموکراتیک کنگو روی داد به کشته شدن 14 افسر پلیس و 41 شورشی منجر شد.

براساس بیانیه پلیس، این درگیریها در منطقه رونزوری روی داده که از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ماه فوریه تا کنون ناآرام است.

پلیس معتقد است که شورشیان،خواستار تاسیس ایالتی مستقل در این منطقه هستند. مخالفان دولت اوگاندا، مقامات این کشور را به تلاش برای گسترش تنشها در منطقه متهم کرده اند.

اوگاندا در ۱۸۹۴ به عنوان کشوری تحت‌الحمایه انگلیس و در ابتدا به صورت یک پادشاهی مقتدر تشکیل شد. اوگاندا در سال ۱۹۶۲ استقلال خود را از انگلیس به دست آورد و به عنوان یک جمهوری اعلام موجودیت کرد. تصاویر : درگیری پلیس با شورشیان در اوگاندا تصاویر : درگیری پلیس با شورشیان در اوگاندا تصاویر : درگیری پلیس با شورشیان در اوگاندا تصاویر : درگیری پلیس با شورشیان در اوگاندا تصاویر : درگیری پلیس با شورشیان در اوگاندا تصاویر : درگیری پلیس با شورشیان در اوگاندا تصاویر : درگیری پلیس با شورشیان در اوگاندا تصاویر : درگیری پلیس با شورشیان در اوگاندا تصاویر : درگیری پلیس با شورشیان در اوگاندا تصاویر : درگیری پلیس با شورشیان در اوگاندا تصاویر : درگیری پلیس با شورشیان در اوگاندا

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395867

خبر فوق مربوط به رسانهانتخاب می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم