خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
محمد علی الحوثی، رئیس کمیتۀ عالی انقلاب یمن، در مراسم چهل‌ونهمین سالگرد استقلال یمن در صنعا، پایتخت این کشور (10 آذر 1395- عکس از شبکۀ خبری المسیره) محمد علی الحوثی، رئیس کمیتۀ عالی انقلاب یمن، در مراسم چهل‌ونهمین سالگرد استقلال یمن در صنعا، پایتخت این کشور (10 آذر 1395- عکس از شبکۀ خبری المسیره)

جناح های سیاسی در یمن ضمن پشتیبانی از دولت تازه تشکیل شدۀ نجات ملی، برای کمک به این دولت برای اجرای وظایف سیاسی، اقتصادی، امنیتی و نظامی اش، اعلام آمادگی کرده اند.

احزاب سیاسی یمن چهارشنبه (10 آذر) در مراسم چهل ونهمین سالگرد استقلال یمن از حکومت استعماری بریتانیا در صنعا، پایتخت این کشور، برای همکاری با دولت جدید اعلام آمادگی کردند.

محمد علی الحوثی، رئیس کمیتۀ عالی انقلاب یمن، از این مراسم به عنوان یک مناسبت مقدس برای مردم این کشور یاد کرد و گفت این استقلال الهام بخش مردم بود تا در برابر هرگونه تجاوز به کشورِ تحت محاصرۀ خود، مقاومت کنند.

عبدالملک حجری، رئیس حزب کرامتِ یمن، نیز به نمایندگی از سوی تمامی جناح های سیاسی یمن تعهد خود را به شورای عالی سیاسی که ائتلافی میان جنبش مردمی انصارالله و علی عبدالله صالح، رئیس جمهور اسبق یمن به حساب می آید و دولت نجات ملی را معرفی کرده است، اعلام کرد.

عبدالملک حجری، رئیس حزب کرامتِ یمن، در مراسم چهل ونهمین سالگرد استقلال یمن در صنعا، پایتخت این کشور (10 آذر 1395- عکس از شبکۀ خبری المسیره)

حجری همچنین گفت حزب او از هیچ تلاشی برای پیشبرد برنامه های دولت نجات ملی فروگذار نخواهد کرد.

اعضای دولت جدید یمن سه شنبه پس از آ ن که جنبش انصارالله و متحدانش آن ها را معرفی کردند، سوگند یاد کردند.

شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله یمن دوشنبه (8 آذر) در نشستی فوق العاده به ریاست صالح علی الصماد ‎در صنعا، اعضای دولت نجات ملی یمن را معرفی کرد.

شورای عالی سیاسی یمن در انتهای این نشست با صدرو بیانیه‎ای اعلام کرد تشکیل دولت نجات ملی در شرایط سخت کنونی در این کشور با هدف سر ‍و سامان دادن به اوضاع داخلی و مقابله با تجاوز اقتصادی، نظامی و سیاسی دشمن صورت گرفته است.

عبدالعزیز بن حبتور که اکنون به عنوان نخست‎وزیر دولت نجات ملی معرفی شده است، پیشتر فرماندار شهر بندری و جنوبیِ عدن در یمن بوده است و دولت جدید تحت مدیریت وی 42 وزیر خواهد داشت.

عبدالعزیز بن حبتور، نخست وزیر دولت جدید نجات ملی در یمن

کشور فقیر یمن، طی بیش از 21 ماه گذشته هدف حملات هوایی ائتلاف تحتِ امر عربستان قرار گرفته است. عربستان طی این مدت در تلاش بود جنبش مردمی انصارالله را تضعیف کرده و عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن را به قدرت بازگرداند.

جنگی که عربستان علیه یمن آغاز کرد تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 11 هزار و 400 یمنی که بیشترشان غیرنظامی بودند، شده است.

در بیانیۀ شورای عالی سیاسی یمن آمده است تشکیل دولت نجات ملی در چارچوب گسترش آشتی ملی و بر اساس قوانین عفو عمومی صورت گرفته است و مانعی در مقابل مذاکرات صلح بین المللی که به میانجیگری سازمان ملل متحد برگزار می‎‏شود، نخواهد بود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع «پرس تی وی فارسی» بلامانع است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395852

خبر فوق مربوط به رسانهپرس تی وی می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم