خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
4حجت الاسلام میرصانعی گفت: خلاء اقدامات فرهنگی درخور و وجود مشکلات اقتصادی و بیکاری در شهرستان موجب بروز وضعیت ناراحت کننده ای برای جوانان این منطقه شده است، لذا جشنواره چشمه سار معرفت با هدف شناسایی و پرورش استعدادها و ایجاد شور و نشاط درمیان جوانان و نوجوانان شهرستان برگزار می شود.

به گزارش صاحب نیوز، دبیر جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی چشمه سار معرفت در گفتگو با چشمه سار با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره در شهرستان خوانسار اظهار کرد: تقویت روحیه خودباوری، اعتماد به نفس و افزایش درک بهتر نسبت به استعدادهای هنری و ادبی جوانان و نوجوانان شهرستان بخشی از اهداف برگزاری جشنواره چشمه سار معرفت است.

حجت الاسلام محمد مهدی میرصانعی با ابراز تاسف از خلاء اقدامات فرهنگی متناسب جوانان و نوجوانان خوانسار گفت: خلاء اقدامات فرهنگی درخور و وجود مشکلات اقتصادی و بیکاری در شهرستان موجب بروز وضعیت ناراحت کننده ای برای جوانان این منطقه شده است، لذا جشنواره چشمه سار معرفت با هدف شناسایی و پرورش استعدادها و ایجاد شور و نشاط درمیان جوانان و نوجوانان شهرستان برگزار می شود.

وی با تاکید بر لزوم کار فرهنگی با محوریت مسجد و هیئت تصریح کرد: برای مستحکم تر کردن پیوند جوانان و نوجوانان با مسجد و هیئت این جشنواره با محوریت مسجد و برای نشان دادن قابلیت انجام کارهای هنری و ادبی در مساجد شکل گرفته است.

وی اضافه کرد: این جشنواره یک اقدام فرهنگی خودجوش است که بدون پشتوانه و کمک ارگان ها و نهادهای دولتی انجام می شود.

این مدرس حوزه و دانشگاه همچنین به موضوعات جشنواره فرهنگی هنری چشمه سار معرفت اشاره کرد و افزود: حماسه حسینی، ظهور حضرت مهدی (عج) و شهر خوانسار از موضوعات این جشنواره است که در دو محور هنرهای تجسمی شامل نقاشی، خوشنویسی، معرق و سفال و ادبی شامل داستان، شعر و دل نوشته برگزار می شود.

وی خاطر نشان کرد: مراسم اهداء جوایز به نفرات برگزیده هر رشته و برپایی نمایشگاه در ایام نیمه شعبان در مسجد آیت اله سید علی اکبر موسوی و هیئت صاحب الزمان (عج) سنگ شیر خوانسار اجرا می شود.

حجت الاسلام میرصانعی هم چنین با انتقاد و ابراز تاسف از ضعف عملکرد فرهنگی برخی ارگان ها گفت: برای تبلیغ بهتر و بیشتر جشنواره دفاتری را تهیه کردیم و قصد توزیع آنها را از طریق برخی ارگان ها داشتیم که به دلیل تاخیر در روند اداری تایید آنها، دفاتر به فراموشی سپرده شد.

حجت الاسلام میرصانعی تاکید کرد: علاقمندان به شرکت در این جشنواره می توانند آثار خود را به آدرس ایمیل chsm.festival@gmail.com   ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر به وبلاگ جشنواره فرهنگی، هنری، ادبی چشمه سار معرفت مراجعه و یا با شماره تلفن 09127465911 تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام/ الف

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395840

خبر فوق مربوط به رسانهصاحب نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم