خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
رئیس پلیس فتا استان خوزستان گفت: فردی که با فعال کردن رمز دوم قربانی اقدام به برداشت مبلغ چهل میلیون ریال وجه نموده بود دستگیر شد. پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ حسنوند در این باره اظهارکرد: چندی پیش فردی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه نموده و اذعان داشت مبلغ چهل میلیون ریال از حساب وی کسر گردیده است.

وی افزود: از آنجایی که فرد در اظهارات خود عنوان کرده بود رمز دوم کارت بانکی خود را فعال ننموده است و از طرفی بخشی از خریدهای موجود در پرینت بانکی مربوط به خرید اینترنتی می شد، احتمال فعال نمودن رمز دوم توسط شخص ثالث و سرقت از حساب وی از این طریق قوت گرفت.

سرهنگ حسنوند بیان کرد: در ادامه با بررسی ها و تحقیقات به عمل آمده توسط کارشناسان پلیس فتا سرنجام فرد سارق شناسایی و با دستور مقام محترم قضایی به این پلیس دلالت داده شد، وی در ابتدا منکر بزه انتسابی شد اما پس مواجهه با دلایل و مستندات سرانجام اعتراف نموده که حدودا شش ماه پیش رمز اینترنتی حساب شاکی را برای خود فعال و از این طریق اقدام به تهیه شارژ تلفن همراه و همچنین پرداخت خریدهای اینترنت می نمودم، که از جمله پرداخت شهریه دانشگاه و ... بوده است.

رئیس پلیس فتا استان خوزستان در پایان خاطرنشان کرد: برداشت حساب اینترنتی غالب جرائم فضای مجازی می باشد که با رعایت چند نکته ساده امنیتی می توان به راحتی از آن جلوگیری نمود.

وی تغییر دوره ای رمز اول و دوم را یکی از راهکاری ساده جلوگیری از برداشت غیر مجاز خواند و گفت: به هیچوجه کارت و رمز بانکی خود را در اختیار دیگران حتی آشنایان نگذارید.

سرهنگ حسنوند در پایان گفت: در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند. منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395839

خبر فوق مربوط به رسانهپلیس فتا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم