کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
SNN دستیار رئیس‌جمهوری روسیه با تأکید بر اینکه «ایران تعهدات مالی خود را در قرارداد تحویل سامانه‌های «اس-۳۰۰» به طور کامل به انجام رسانده است»، گفت: «مسکو فعلا تصمیمی برای تحویل اس-۳۰۰ به ترکیه ندارد».

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، کوژین تأکید کرد: «ما در روسیه نیز تحویل سامانه های اس-300 به ایران را به اتمام رسانده ایم. این قرارداد به طور کامل اجرا شده و طرف ایرانی تمام پرداخت های موظف خود را انجام داده است و همچنین شکایتی که در این رابطه مطرح شده بود نیز پس گرفته شده است».

بر اساس این گزارش، روسیه در سال 2007 میلادی، قراردادی برای تحویل سامانه های پدافند هوایی «اس-300» با ایران به امضا رساند. این قرارداد در سال 2010 میلادی به حالت تعلیق درآمده بود.

در ماه آوریل سال 2015 میلادی، رئیس جمهوری روسیه تحریم ها در خصوص انتقال سامانه های اس-300 به ایران را لغو کرد و در ماه نوامبر همان سال این قرارداد به اجرا درآمد.

دستیار رئیس جمهوری روسیه علاوه براین درباره تحویل سامانه های «اس-300» به ترکیه گفت: «روسیه تا کنون گفت وگویی با ترکیه درباره تحویل احتمالی سامانه های «اس-300» به این کشور نداشته است.»

دستیار «ولادیمیر پوتین» در کاخ کرملین همچنین گفت، بنابراین مسکو فعلا تصمیمی برای تحویل «اس-300» به ترکیه ندارد.

وی افزود: «کمیسیون های بین دولتی دو کشور هنوز تشکیل جلسه نداده و هیچ تصمیمی نیز درباره تحویل این سامانه ها به ترکیه اتخاذ نشده است».

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395838

خبر فوق مربوط به رسانه دانشجو می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم