کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از برخی اقدامات کوتاه‌نظرانه، گفت: اگر سخنرانی آقای مطهری برگزار می‌شد و ایشان مطالب‌شان را بیان می‌کردند به هیچ وجه به اندازه لغو سخنرانی ایشان بازتاب پیدا نمی‌کرد.

شعار سال:


اعضای شورای مرکزی مجمع مشورتی اصلاح‌طلبان خراسان با پزشکیان نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کردند که در ابتدای این دیدار بتول گندمی، دبیرکل مجمع مشورتی اصلاح‌طلبان خراسان به ارائه گزارشی از این مجمع؛ روند شکل‌گیری، اقدامات و برنامه‌های این تشکیلات پرداخت.

گندمی در ادامه با تشریح ماجرای سخنرانی علی مطهری در روز اربعین، توضیحاتی درباره اقدامات قانونی و فرایندهای طی شده جهت اخذ مجوزهای لازم و شرح اتفاقات مرتبط با آن روز ارائه کرد.

مسعود پزشکیان نیز ضمن ابراز خرسندی از اقدامات بعمل آمده توسط مجمع مشورتی و این‌که «حرکت مجمع در چهارچوب قانون و براساس مصالح کلی نظام است»، از برخی اقدامات «کوتاه نظرانه» انتقاد کرد و گفت: اگر این سخنرانی برگزار می‌شد و علی مطهری مطالب‌شان را بیان می‌کرد به هیچ وجه به اندازه لغو سخنرانی ایشان بازتاب پیدا نمی‌کرد.

وی با بیان این‌که «این اقدام باعث شد توجه افرادی که خیلی این مسائل را دنبال نمی‌کنند نیز جلب شود و پرسش‌هایی در افکار عمومی ایجاد شود»، افزود: مشهد و خراسان همواره مهد فرهنگ و آزاداندیشی بوده و این ویژگی ریشه در تاریخ خراسان دارد؛ لذا نمی‌توان با ایجاد محدودیت چیزی از آن کاست.

پزشکیان در ادامه گفت: بعضی اقدامات شاید در کوتاه‌مدت بتواند محدودیت‌هایی را ایجاد کند اما در درازمدت مؤثر نخواهد بود و جریان‌های فکری ریشه‌دار در بطن جامعه مسیر خود را باز خواهند کرد.

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی افزود: چه خوب است عزیزانی که قصد پیشگیری دارند، اما اگر در همه زمینه‌ها فعال بودند امروز شاهد برخی مشکلات و معضلات نبودیم.

با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری آنا، تاریخ انتشار 9 آذر 1395، کد مطلب: 163463: www.ana.ir

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395833

خبر فوق مربوط به رسانه موبایل می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم