خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر: بازدید: 379
رنو ساندرو با کیفیت‌ ترین خودروی ساخت ایران شد

خودروی رنو ساندرو در میان حضور گرند ویتارا، مزاد۳ جدید و کیا سراتو با کسب ۴ ستاره ی کیفی با کیفیت ترین خودروی تولید داخل شد.

خودروی رنو ساندرو تولید کارخانه ی پارس خودرو که برای اولین بار در ارزشیابی ماهانه ی کیفیت خودروهای داخلی حاضر شد، توانست با کسب کمترین نمره ی منفی و کسب ۴ ستاره از ۵ ستاره، به عنوان با کیفیت ترین خودروی تولید داخل قرار گرفت.

ارزشیابی کیفیت خودروهای داخلی هر ماه توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) بین خودروهای تولیدشده در آن ماه انجام و نتایج آن اعلام می شود.

در آخرین ارزشیابی این مجموعه که در مهرماه انجام شد، خودروی رنو ساندرو با اولین بار شرکت در این ارزشیابی، توانست با کسب ۴ ستاره از ۵ ستاره ی کیفی، خود را به عنوان با کیفیت ترین خودروی تولیدی در داخل کشور معرفی کرد.

این در حالی است که خودروهای گرند ویتارا، مزدا ۳ جدید، کیا سراتو، تیگو ۵، خانواده ی تندر، رانا و پژو ۲۰۶ اس دی توانستند از ۵ ستاره کیفی موجود در این ارزشیابی ۳ ستاره را به دست آورند.

رنو ساندرو تولید کارخانه ی پارس خودرو است که از سال گذشته به بازار خودروی ایران عرضه شد. قیمت رنو ساندرو با دنده ی دستی در کارخانه ۴۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان و در بازار آزاد ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. همچنین قیمت رنو ساندرو با دنده ی اتوماتیک در کارخانه ۴۹ میلیون و ۵۰ هزار تومان و در بازار آزاد ۵۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

رنو ساندروی تولید پارس خودرو دارای موتور ۱۶۰۰ سی سی است که از ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ بهره می برد. این خودرو در دو نسخه ی جعبه دنده ی دستی ۵ سرعته و جعبه دنده ی اتوماتیک ۴ سرعته بهره می برد. حداکثر قدرت خروجی موتور ساندرو ۱۰۵ اسب بخار است. طول ساندرو ۴۰۲۰، عرضش ۱۷۴۶ و ارتفاعش ۱۵۳۴ میلی متر است. وزن خالص خودرو در مدل دستی ۱۱۰۵ کیلوگرم و در مدل اتوماتیک ۱۶۱۲ کیلوگرم است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395830

خبر فوق مربوط به رسانه زومیت می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم