خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:
رییس اورژانس کشور با اشاره به زمان بر و دشوار بودن روند تشخیص هویت اجساد قربانیان حادثه برخورد دو قطار در سمنان، گفت: پیگیری های وزیر بهداشت و استاندار استان آذربایجان شرقی، منجر به تحویل پیکرها و انجام مراسم تشییع در سالروز شهادت امام رضا(ع) شد. پیرحسین کولیوند پس از عیادت از مصدومان حادثه برخورد قطار در بیمارستان های امام رضا(ع) و سینا تبریز، اظهار داشت: با پیگیری های وزیر بهداشت و استاندار استان آذربایجان شرقی، روند تشخیص هویت اجساد قربانیان در پزشکی قانونی با سرعت بیشتری انجام شد.
وی افزود: این کار به دلیل سوختگی اجساد و غیر قابل شناسایی بودن، بسیار زمان بر و دشوار بود.
کولیوند درباره سختی راه و صعب العبور بودن محل حادثه برخورد دو قطار در سمنان، گفت: مصدومان به وسیله قطار و بالگرد در ساعت 10 صبح همان روز به بیمارستان های سمنان و دامغان منتقل و بستری شدند و روند درمانی آنها به خوبی انجام شد.
رییس اورژانس کشور ادامه داد: یکی از مصدومان تحت تنفس مصنوعی قرار گرفته بود که به سمنان منتقل شد و خوشبختانه روند بهبودی را طی کرد و ترخیص شد.
به گفته وی، اکنون تنها یک مصدوم در بیمارستان کوثر سمنان بستری است.
رییس اورژانس کشور ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز در این مورد دستور داده بودند که برای کاهش آلام بازماندگان، اقدامات لازم برای شناسایی اجساد و درمان مصدومان انجام شود که خوشبختانه تعداد زیادی از اجساد، شناسایی و بیماران نیز ترخیص شدند.
به گزارش ایرنا، در حادثه برخورد دو قطار مسافربری که صبح جمعه گذشته در ایستگاه هفت‌خوان واقع در محور دامغان ـ سمنان روی داد، 48 نفر از مسافران جان خود را از دست دادند و بیش از یکصد نفر زخمی شدند.
بیشتر قربانیان و مصدومان این حادثه تاسف بار از استان آذربایجان شرقی و تبریز هستند.
آیین تشییع تعدادی از جان باختگان این سانحه دیروز (چهارشنبه) انجام شد و پیکرهای آنان در شهرهای اسکو، آذرشهر، مرند، مراغه و خوی خاکسپاری شدند.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395818

خبر فوق مربوط به رسانهشما نیوز می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم