خرید کتاب سکه طلا
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بیژن زنگنه، وزیر نفت با حضور در شبکه خبر به تشریح دستاوردهای ایران از توافق اخیر اوپک پرداخت و تصریح کرد: با کاهش 1 میلیون و 200 هزار بشکه از تولید روزانه اوپک، بهای جهانی نفت افزایش می یابد و این امر از هم اکنون تاثیر خود را روی بازار گذاشته است.

زنگنه گفت: بر اساس این توافق ما هیچ محدودیتی تا اوائل سال آینده برای افزایش تولید طبق برآوردهای خودمان نخواهیم داشت و برنامه افزایش تولیدمان را ادامه می دهیم.

وزیر نفت افزود: بر اساس برنامه های ما، سال آینده حدود 1 میلیارد بشکه صادرات خواهیم داشت و پیش بینی شده که بهای نفت 10 دلار افزایش می یابد و این موضوع به این معنی است که درآمدهای نفتی ایران در سال آینده 10 میلیارد دلار بیشتر می شود.

زنگنه ادامه داد: در حالی که هنوز در عمل کاهش تولیدی انجام نشده، اما همین توافق باعث شد که بهای نفت افزایش یابد و دقایقی قبل به من خبر دادند که قیمت نفت برنت به 53 دلار رسیده است.

وزیر نفت قدرت، منطق و استحکام و ایستادگی بر مواضع را عامل توفیق ایران در این نشست دانست و گفت: با این تصمیم اوپک بار دیگر زنده شد و توانست خود را به عنوان یگانه نهاد قدرتمند در عرصه نفت احیا کند. اکنون آنهایی که با توجه به اختلافات کشورها، گمان می کردند اوپک مرده است، به این نتیجه رسیدند که این نهاد همچنان زنده و تاثیرگذار است.

زنگنه با اشاره به تصمیم روسیه مبنی بر کاهش تولید روزانه 300 هزار بشکه نفت، تصریح کرد: این همراهی روسیه با اوپک که در پی رایزنی های مقامات کشورمان با مقامات روسیه حاصل شد، نشان دهنده قدرت اوپک و تاثیرگذاری تصمیمات آن است.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395810

خبر فوق مربوط به رسانهشبکه خبر می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم