کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
علی کاظمی پیشنهاد تشکیل پارلمان آسیایی در حاشیه نهمین مجمع عمومی مجالس آسیاسی طرح و بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، کمیته ویژه تأسیس پارلمان آسیایی به منظور بررسی راه های دستیابی به آن و ترسیم نقشه راه ایجاد پارلمان آسیایی، در حاشیه نهمین مجمع عمومی مجالس آسیایی در شهر «سیم ریپ» کامبوج تشکیل شد.

در این جلسه که به ریاست «میان رضا ربانی»، رئیس سنای پاکستان برگزار شد، علی کاظمی عضو هیئت مجلس شورای اسلامی در نشست های کامبوج، ضمن حمایت از ایده تشکیل پارلمان آسیایی تحقق این امر را مشروط به بررسی عمیق و ریشه ای آن و مد نظر قرار دادن تفاوت های فرهنگی و سایر جوانب دانست.

وی همچنین خواستار جمع آوری نظرات اعضاء پیرامون این موضوع مهم، توسط دبیرخانه مجمع شد و نسبت به عجله در تصمیم گیری در باره این مسئله هشدار داد.

کاظمی در پایان بر آمادگی مجلس شورای اسلامی برای هرگونه همکاری با رئیس و دبیرخانه مجمع مجالس آسیایی در خصوص تمهید مقدمات تشکیل پارلمان آسیایی تأکید کرد.

در ادامه پس از گفتگو و تبادل نظر اعضا، مقرر شد موضوع مذکور پس از جمع آوری پیشنهاد ها و نقطه نظرات اعضا توسط دبیرخانه مجمع، در نشست بعدی کمیته در سال ٢٠١٧ پیگیری شود.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395806

خبر فوق مربوط به رسانه خبرگزاری مهر می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم