خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:

سال 2016 به عنوان سال نه چندان خوشایندی برای علاقه‌مندان به پلت‌فرم ویندوز فون (و ویندوز 10 موبایل) شناخته می‌شود زیرا مایکروسافت در زمینه گوشی‌های هوشمند، چندان فعال نبوده است. در همین زمینه، شایعات دیگری وجود دارد که نشان می‌دهد برند “لومیا” توسط مایکروسافت، به پایان خط رسیده است و این سازنده، محصول جدیدی را با برند “لومیا” به بازار عرضه نخواهد کرد. با این‌حال، ساتیا نادلا، رئیس مایکروسافت مدعی است که این شرکت، سیستم‌عامل ویندوز فون و محصولات مجهز به آن را رها نکرده است. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با ویندوزسنتر، همراه باشید.

عدم‌فعالیت مایکروسافت در سال 2016 در بازار گوشی‌های هوشمند، باعث شده بود تا بسیاری، مدعی شوند که مایکروسافت، پلت‌فرم ویندوز فون و ویندوز 10 موبایل را رها کرده است و به‌زودی، عدم پشتیبانی از این پلت‌فرم را اعلام می‌کند. با این‌حال، مدیران مایکروسافت در مصاحبه‌های خود، به دفعات اعلام کرده‌اند که این شرکت به ویندوز 10 موبایل، متعهد است و به پشتیبانی از آن ادامه می‌دهد.

در یک گفت‌وگو، ساتیا نادلا، رئیس مایکروسافت در یک نشست با سهام‌داران، اعلام کرده است که این شرکت، از ویندوز 10 موبایل دست نمی‌کشد و مایکروسافت، بر روی قابلیت‌هایی تمرکز خواهد کرد که این پلت‌فرم را در مقایسه با سیستم‌عامل اندروید گوگل و آی‌او‌اس شرکت اپل، متمایز می‌کند.

ساتیا نادلا: مایکروسافت از تمرکزش بر روی گوشی‌های هوشمند با سیستم‌عامل ویندوز فون، دست نخواهد کشید

شایعات اخیر نشان می‌دهد که مایکروسافت بر روی قابلیتی کار می‌کند که امکان اجرای برنامه‌های 32 بیتی را بر روی گوشی‌های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل ویندوز موبایل، فراهم خواهد کرد. ساتیا نادلا، مدعی شده است که این شرکت، تنها به یک محصول خاص فکر نمی‌کند و هدف آن‌ها پس از یک‌سال، ارائه محصولی بوده است که قابلیت‌های بیشتری را در مقایسه با محصولات دیگر در اختیار کاربران، قرار دهد و وجوه تمایز ویندوز 10 موبایل را با پلت‌فرم‌های دیگر، تقویت نماید.

در همین‌ زمینه، ساتیا نادلا اعلام کرده است:

مایکروسافت از تمرکزش بر روی گوشی‌های هوشمند، دست نخواهد کشید و آنچه که می‌خواهیم انجام دهیم، تلاش و تمرکز بر روی قابلیت‌هایی است که ویندوز فون (و ویندوز 10 موبایل) در آن با سیستم‌عامل‌های دیگر، تمایز دارد؛ برای مثال به امنیت و قابلیت کانتینیوم اشاره کرد که این موضوع، باعث می‌شود تا یک گوشی‌هوشمند مجهز به ویندوز 10 موبایل، مانند یک رایانه شخصی عمل نماید.

ساتیا نادلا: مایکروسافت از سهم سیستم‌عامل‌های دیگر در بازار گوشی‌های هوشمند، به خوبی آگاه است

هم‌چنین، ساتیا نادلا از سهم پلت‌فرم‌های دیگر در بازار مطلع است و این موضوع، باعث شده تا مایکروسافت، برنامه‌های خود را تنها به پلت‌فرم ویندوز فون (و ویندوز 10 موبایل) محدود نکند. به عبارت بهتر، مایکروسافت تلاش می‌کند تا برنامه‌های خود را برای سیستم‌عامل اندروید و آی‌او‌اس عرضه نماید و علت آن، کاربرانی است که از برنامه‌های مختلف عرضه‌شده توسط مایکروسافت استفاده می‌کنند و گوشی‌هوشمند آن‌ها به سیستم‌عامل اندروید یا آی‌او‌اس مجهز شده است. ساتیا نادلا در این‌باره، می‌گوید:

مایکروسافت به پشتیبانی از نرم‌افزارهای خود در دستگاه‌های زیادی ادامه می‌دهد و در همین‌حال که از پشتبانی از کاربران پلت‌فرم ویندوز فون دست نمی‌کشد، این شرکت به دنبال آن است تا مطمئن شود که برنامه‌های مایکروسافت برای کاربران سیستم‌عامل‌های دیگر که سهم بیشتری از بازار گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص داده است، در دسترس باشد.

البته، ساتیا نادلا، رئیس مایکروسافت، هیچ واکنشی به شایعات منتشرشده پیرامون رهاکردن برند “لومیا” نشان نداده است؛ در گزارش‌های منتشرشده، آمده است که مایکروسافت در ماه جاری میلادی، برند “لومیا” را کنار خواهد گذاشت و گوشی‌های هوشمند آینده خود را با برند دیگری به بازار عرضه می‌کند که بنابر شایعات، تیم تولید سرفیس، تولید‌ آن‌ها را بر عهده گرفته است.

گمانه‌زنی‌ها، نشان می‌دهد که مایکروسافت در اواخر سال 2017 از گوشی سرفیس فون رونمایی خواهد کرد و مدل رده‌بالای آن با 6 گیگابایت حافظه رم و تراشه اسنپدراگون 835 کوالکام، از برنامه‌های 32 بیتی به کمک قابلیت کانتینیوم پشتیبانی می‌کند.

پیوست منبع: Softpedia

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395794

خبر فوق مربوط به رسانه ویندوز سنتر می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم