جشنواره نوروزی
تاریخ دریافت خبر:
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: آتش سوزی در جنگل های شهرستان گالیکش با تلاش نیروهای امدادی و مردم منطقه مهار شد اما به علت وزش باد شدید در منطقه احتمال شعله ور شدن دوباره آتش وجود دارد.

به گزارش تسنیم، ابوطالب قزل سفلو اظهار داشت: آتش سوزی در جنگل های منطقه شمال روستای بش اویلی گالیکش با تلاش مردم منطقه و نیروهای امدادی به صورت کامل مهار و خاموش شد اما وزش باد شدید در سراسر استان آغاز شده و احتمال بروز دوباره آتش وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه علت بروز این آتش سوزی سهل انگاری انسانی بوده، افزود: حدود 45 هکتار از اراضی جنگلی شهرستان گالیکش در آتش سوخت که بیشتر این منطقه پوشیده از درختچه بوده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان اظهار کرد: متاسفانه 2 نفر از همکاران منابع طبیعی در این عملیات مصدوم و مجروح شدند که یک نفر از آنان به بیمارستان منتقل شده و خوشبختانه حال عمومی هر 2 نفر رضایت بخش است.

قزلسفلو سهل‎انگاری را عامل آتش‎سوزی اظهار کرد و گفت: در این منطقه با توجه به فصل خزان و جریان باد و همچنین وجود علوفه‎ها در سطح جنگل‎ها مهار آتش‎ را برای همکاران ما با سختی ‎رو به رو کرده است.

وزش باد شدیدی به سرعت 65 کلیومتر بر سرعت از دقایقی پیش در مناطق مختلف استان گلستان آغاز شده است و براساس پیش بینی هواشناسی تا عصر امروز ادامه دارد.

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395755

خبر فوق مربوط به رسانهالف می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم