خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
رییس دانشگاه زابل عنوان کرد: به همت پژوهشگران و پرسنل دانشگاه زابل کلکسیون گیاهان دارویی کشت شده در دانشگاه زابل به ۲۰۰ عدد رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ موسی بهلولی در گفتگو با اوشیدا ابراز داشت: دانشگاه زابل در راستای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی و اتکا به تولید داخلی اقدام به کشت ۲۰۰ گونه گیاه دارویی در اراضی چاه نیمه کرده است تا از این طریق علاوه بر درآمد زایی و انجام تحقیقات گامی ارزنده در جهت فرامین مقام معظم رهبری برداشته شود.

وی افزود: خوشبختانه تعداد زیادی از گیاهان دارویی کشت شده در مجتمع بقیه الله اعظم عملکرد و باردهی بسیار خوبی از خود نشان داده اند که این موضوع تاثیر به سزایی بر اقتصاد منطقه خواهد گذاشت.

بهلولی در ادامه از اختصاص ۶ هکتار از اراضی چاه نیمه به کشت انواع گیاهان خبر داد و گفت: این اراضی به بهترین مکان جهت تولید انواع گیاهان دارویی و زینتی تبدیل شده است همچنین در این مکان پرورش گونه های دامی و طیوری دارای ارزش اقتصادی بالا نیز انجام می شود.

رییس دانشگاه زابل تصریح کرد: منطقه ی سیستان دارای قابلیت بسیار خوبی برای کشت انواع گیاهان دارویی می باشد که در این راستا دانشگاه زابل نیز از این ظرفیت بهره برداری کرده و اقدام به تولید انواع گیاهان دارویی کرده است.

بهلولی تاکید کرد: گیاهان دارویی از جایگاه ویژه ای در منطقه برخوردار است به طوری که هنوز مردم سیستان از آن ها به طور گسترده استفاده و علاوه بر استفاده از انواع دمنوش، از آن ها در چای و مواد غذایی نیز بهره می برند.

وی در پایان گفت: دانشگاه زابل همچنان در زمینه علمی و اقتصادی راه خود را ادامه خواهد داد و در این راستا در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل بیش از پیش اقدام خواهد کرد تا شکوفایی و بالندگی در سیستان به نمایش گذاشته شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/news/395746

خبر فوق مربوط به رسانهدانا می باشد و جستجوگر هوشمند بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم